اخبار

استاندار خراسان رضوی: باید قدردان کسانی باشیم که برای توسعه و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تلاش می کنند

استاندار خراسان رضوی: باید قدردان کسانی باشیم که برای توسعه و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تلاش می کنند
استاندار خراسان رضوی در این مراسم ضمن یادآوری وتجلیل از خاطره فتح الفتوح خرمشهر گفت: یکی از مشخصات بازر رزمندگان اسلام انس مثال زدنی آنان با قرآن کریم بود.

علی رضا رشیدیان در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس و همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم در تالار شهر مشهد افزود: خرسندیم که نظام ، دولت و کشور ما برگرفته از آموزه های قرآنی و مبتنی بر منویات نورانی ، عقلانی و مبتنی بر وحی قرآن کریم است .

وی از ماه مبارک رمضان به عنوان بهار قرآن و فرصتی مغتنم برای تقویت پیوند و ارتباط با کلام وحی یاد کرد و گفت: باید قدردان کسانی باشیم که برای توسعه و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در طول سال تلاش می کنند.

 وی با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآن کریم در عرصه میدان شهدای در مشهد در جوار بارگاه منور رضوی تاکید کرد : این  همجواری را به فال نیک گرفته و انتظار می رود همگان بویژه جوانان از فرصتی که برای دسترسی آسان به نمایشگاه قرآن فراهم شده نهایت استفاده را ببرند.

وی همچنین بهره گیری از هنرهای مختلف را در نمایشگاه قرآن زمینه ای برای جذب بیشتر مخاطبان به بازدید از نمایشگاه و بهره گیری از معارف قرآنی دانست و افزود: باید از هر امکانی که زمینه را برای بهره مندی مناسب تر از معارف نورانی قرآن کریم و فهم و تدبر در قرآن فراهم می کند ،استفاده کنیم.

 وی تربیت جوانان و فرزندان در پناه قرآن کریم را زمینه ای برای استقلال و آزادی نظام اسلامی و شکل گیری حیات طیبه دانست.

۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید