اخبار

معاون استانداری خراسان رضوی: مراحل ساخت 10 سالن سینما در مشهد آغاز شده است

معاون استانداری خراسان رضوی: مراحل ساخت 10 سالن سینما در مشهد آغاز شده است
معاون سیاسی- امنیتی اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: خوش‌حالم که سیاستی که دولت برای مشارکت بخش خصوصی در بخش‌های مختلف تدارک دیده است در حوزه فرهنگ و هنر به ‌‌ویژه سینما قابل رؤیت است.

سید جواد حسینی در مراسم افتتاح پردیس سینمایی گلشن افزود: جای خوشحالی است امروز در مراسم افتتاحیه ای شرکت می کنم که موضوع افتتاح یک پردیس سینمایی است که دارای 4 سالن نمایش در یک نقطه مطلوب و مناسب شهری است و دیگر اینکه این اقدام مطلوب فرهنگی و هنری با مشارکت بخش خصوصی به انجام می رسد.

وی افزود: خراسان رضوی همواره در عرصه سینماو تئاتر درخشش ویژه داشته است و هنرمندان بنام و ارجمندی را به عرصه سیمنا و هنر کشور تقدیم کرده است که امروز تعداد از این بزرگواران در این مراسم شرکت جسته اند.

حسینی تصریح کرد: امروز خوشحالیم با سیاست های حمایتی که در دولت تدبیر و امید اتخاذ شد مردم و هنرمندان با سینما آشتی کرده اند و فاصله خود را با سینما کم کرده اند .شاهد این مدعی  وجود 25 میلیون بازدید کننده سینما در سال گذشته است که اتفاقی بس میمون و مبارک است.

معاون استاندار در ادامه گفت: خراسان رضوی هم علاوه بر هنرمندان بزرگ، مردمش جزء پرمراجعه ترین افراد به  سالن های سینما و تئاتر بوده اند علاوه بر آن خراسان رضوی در بخش ساخت فیلم های ویدیویی 60 دقیقه ای ، 26 فیلم و در بخش های فیلم های 90 دقیقه ای 5 ت پروانه ساخت دریافت داشته اند.

وی افزود: برگزاری جشن روز ملی سینما ، پانزدهمین جشنواره فیلم فجر، افتتاح پردیس سینمای اطلس و راه اندازی 15 سینما در مشهد و سه سینما در شهرستانها به گونه ای که جمع کل سالن های سینمای استان به 44 سالن افزون گردید و تعداد صندلی های سینما از 5137 به 6604 صندلی افزون شد.

وی گفت: امروز افتتاح پردیس گلشن با 4 سالن سینما اقدامات میمون مبارکی برای خراسان و مردم و هنرمندانش می باشد در کنار این اقدامات 10 سالن سینما هم در حال ساخت می باشد.

حسینی گفت: همچنین 30 حضور در جشنواره های داخلی وخارجی در بخش های مختلف سینمای جوان و کسب بیش از 25 جایزه از این جشنواره ها از دفاتر فیلم سازان جوان نیز برگ زرین دیگری برای سینما و هنرمندان خراسان به شمار می آید.

وی افزود:امروز ساخت سینما و افزایش صندلی های سینما ، مردم را به خانه هنر هفتم نزدیک کرده و تعاملات گرم مردم در اجتماع سینما را با ابراز هنر و به شکل جذاب رونق می بخشد و گامی است در جهت حرکت از سمت فردیت به سمت جمعیت و افزایش تعاملات گرم، ارتقاء فرهنگی ، ایجاد نشاط، افزایش آگاهی و پر کردن پهنه اوقات فراغت و صفابخشی به زندگی به ویژه برای جوانان و خصوصا اینکه سینمای پس از انقلاب به سمت سینمای معنا گرا هدایت شود و در عرصه بین الملی هم از این جهت حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

حسینی تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح این پردیس سینمایی، هنرمندان سینمای خراسان رضوی تشویق و ترغیب بیشتری برای ساخت فیلم هایی با الهام از فرهنگ رضوی شوند و بتوانند هر چقدر بیشتر جوانان را با این فرهنگ غنی با استفاده از هنر هفتم آشنا سازند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید