اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: افتتاح دو پردیس سینمایی در مشهد باعث خوشحالی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: افتتاح دو پردیس سینمایی در مشهد باعث خوشحالی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با ابراز خرسندی از افزایش تعداد سینماها در مشهد گفت: بسیار خوش‌حالم که در سال ٩۶ دو پردیس سینمایی جدید در مشهد افتتاح شد.

سید سعید سرابی در افتتاحیه پردیس سینمایی گلشن در مشهد افزود: در این ماه‌هایی که گذشت در ماه‌های پایانی سال 1396 دو پردیس سینمایی در پایتخت فرهنگی جهان اسلام افتتاح شد، 15سالن سینمایی به زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری شهر مقدس مشهد اضافه گردید در همین راستا 11سالن سینمایی در پردیس سینمایی اطلس افتتاح شد و 4سالن که در پردیس سینمایی گلشن افتتاح شد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی شهرها در جهان افزایش زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه سینما و تئاتر است زیرا جایی که سالن سینما و تئاتر باشد، میزان آسیب های اجتماعی، جرم و بزهکاری کاهش می‌یابد.

وی درباره جایگاه این پردیس‌های سینمایی در مشهد گفت: زیرساخت‌های فرهنگی ما در مشهد، با توجه به بزرگی شهر و حجم مسافرانی که در طول سال به مشهد می‌آیند، بسیار کم است. از این رو، ساخت چنین اماکن فرهنگی‌ای بسیار حائز اهمیت است. امیدوارم مردم با حمایت خود از این پردیس، دیگر سرمایه‌گذاران را نیز به حضور در این عرصه ترغیب کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ضرورت وجود اماکن فرهنگی بیشتر در مشهد تصریح کرد: اگر کسانی هستند که با این نوع توسعه و تقویت جریان هنری در مشهد مخالفت می‌کنند، درک درستی از مطالبات و خواسته‌های مردم ندارند. مردم مشهد مطالبه‌شان این است که امکانات فرهنگی بیشتر و بهتری داشته باشند و قدردان کسانی هستند که در این حوزه گام برمی‌دارند و سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما شب‌هایی را در ماه‌های گذشته داشتیم که 15تئاتر در یک شب در مشهد اجرا می‌شد و همه سالن‌ها پر بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: در سال گذشته در سایت سینما تیکت بین مراجعه کنندگان و خریدکنندگان بلیط به‌صورت اینترنتی مسابقه‌ای طراحی شد برای تقدیر از 10نفر که در یک سال بیشترین خرید بلیط سینما را به شکل اینترنتی انجام دادند و 8نفر از آن‌ها مشهدی بودند و در این شهر بلیط تهیه کرده بودند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید