اخبار

معاون هنری و سینمایی ارشاد خراسان رضوی: پردیس سینمایی گلشن با 4 سالن در مشهد افتتاح می شود

معاون هنری و سینمایی ارشاد خراسان رضوی: پردیس سینمایی گلشن با 4 سالن در مشهد افتتاح می شود
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: افتتاح پردیسهای سینمایی در مشهد نشان دهنده رغبت بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه سینما است و ما نیز از ارائه خدمات لازم در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

افشین تحفه گر در نشست خبری افتتاح پردیس سینمایی گلشن با بیان این مطلب افزود: افتتاح پردیس سینمایی گلشن آخرین رویداد سینمایی ما در سال 96 خواهد بود و باید گفت که سال جاری فعالیت‌های خوبی در حوزه سینمای استان انجام شده است.

وی ادامه داد: این استان 6.5 میلیون نفری برای رسیدن به استاندارد مد نظر وزارت ارشاد که یک صندلی سینما برای هر 100نفر جمعیت است، به دست کم 50 هزار صندلی جدید سینما نیاز دارد.

وی گفت: با افتتاح 18 سالن جدید در سال 96، اکنون شمار سالن های سینمای استان به 44 باب و ظرفیت آن به مجموعا 9 هزار و 622 صندلی افزایش یافت که در مقایسه با پارسال 35 درصد رشد داشته است.

تحفه گر اظهار داشت: از 18 سالن جدید 15 سالن در مشهد به بهره برداری رسید و سالن های سینما در این شهر با رشدی 79 درصدی به 34 سالن رسید.

تحفه گر یادآور شد: مهمترین طرح های سینمایی افتتاح شده در مشهد در قالب پردیس های سینمایی اطلس و گلشن بود که با هدف افزایش زیرساختهای سینما در استان صورت گرفت.

وی گفت: برای جبران نبود سینما در برخی از شهرستان های استان اقدام به تجهیز و آماده سازی سالنهای فرهنگی و هنری برای استفاده به عنوان سینما شده و در مناطقی که این امکان وجود نداشته نیز با استفاده از تجهیزات سینمای سیار امکان نمایش فیلم های روز سینمای کشور فراهم شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: 9 سینمای سیار برای استان در نظر گرفته شده که هم اکنون سه سینما در شهرستانهای تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار و 2 سینمای سیار در حاشیه شهر مشهد استقرار یافته اند.

تحفه گر افزود: سه سینمای سیار دیگر نیز بزودی در شهرستان های بردسکن، جوین و رشتخوار راه اندازی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح پردیسهای سینمایی در مشهد نشان دهنده رغبت بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه سینما است و ما نیز از ارائه خدمات لازم در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت نقشینه هدایت سازه به عنوان شرکت بهره بردار پردیس سینمایی گلشن نیز در تشریح برنامه های افتتاحیه این پردیس گفت: این مجتمع سینمایی متشکل از چهار سالن سینما با 350 صندلی، کافی شاپ و امکانات پیشرفته نمایش فیلم، چهارشنبه این هفته با حضور چهره های مطرح هنری و سینمایی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

محمد نادری افزود: انتشار تصاویر 60 نفر از هنرمندان مطرح کشور در پوستر اطلاع رسانی افتتاحیه این پردیس به معنای حضور همه این عزیزان در مراسم مذکور نیست اما تعداد زیادی از هنرمندان مطرح کشور به همراه جمعی از مسئولان محلی و کشوری برای حضور در این مراسم دعوت شده اند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید