اخبار

نخستین جشنواره مد و لباس خراسان رضوی به کار خود پایان داد

نخستین جشنواره مد و لباس خراسان رضوی به کار خود پایان داد
نخستین جشنواره طراحان مد و لباس خراسان رضوی طی آیینی با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این رویداد به کار خود پایان داد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مد و لباس گفت: این استان دالان حضور و عبور اقوام و اقشار مختلف مردم است و می تواند در هنر صنعت مد و لباس نقش ویژه ای ایفا کند.

فرشته سلجوقی با اشاره به نقش مهم زنان در بخش طراحی مد و لباس گفت: زنان مدیران سبد خانوار هستند و با تقویت خلاقیت های خود در طراحی مد و لباس می توانند مدیریت مطلوبی در مصارف خانوار و بهره مندی اعضای خانواده از آراستگی و لباس های مناسب داشته باشند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: 300 اثر به نخستین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس استان رسید که از این تعداد در مرحله نخست 70 اثر پذیرفته شد و در نهایت از این تعداد 32 اثر به نمایشگاه راه یافت.

افشین تحفه گر افزود: در کنار این جشنواره دومین گردهمایی هم اندیشی توانمندی های طراحان لباس کشورهای اسلامی، چهار همایش با حضور اساتید مد و لباس، سه کارگاه آموزشی برگزار شد و یکهزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی اظهار امیدواری کرد که برگزاری سومین اجلاس طراحان کشورهای اسلامی منجر به تشکیل سندیکا در این بخش شود.

در پایان این آیین با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزیدگان جشنواره طراحان مد و لباس خراسان رضوی تجلیل به عمل آمد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید