اخبار

50 اثر فاخر خوشنویسی هنرمندان جهان اسلام در مشهد رونمایی شد

50 اثر فاخر خوشنویسی هنرمندان جهان اسلام در مشهد رونمایی شد
با حضور سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسوولین و هنرمندان نمایشگاه آثار فاخر خوشنویسی با مضمون احادیث حضرت زهرا(س) در مشهد افتتاح شد.

همزمان با سالروز میلاد خجسته بانوی بزرگ اسلام، از 50 اثر فاخر خوشنویسی مربوط به هنرمندان کشورهای اسلامی با مضمون احادیث حضرت زهرا (س) طی آیینی با حضور سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی تهران، جمعی از مسوولین و هنرمندان در مشهد رونمایی و در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار گرفت.

احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین گفت: موسسه فرهنگی هنری 'میراث یاس یاسین' تاکنون بهترین اساتید رشته خوشنویسی را شناسایی کرده و آنان آثار ماندگاری را خلق کرده اند.

احمد مسجدجامعی افزود: آثاری که در این آیین رونمایی می شود، بهترین آثار خوشنویسی بوده و حیف است که فقط جنبه نمایشی داشته باشد بلکه باید منشا برگزاری مسابقات باشد.

مدیر موسسه فرهنگی و هنری میراث یاس یاسین نیز در این مراسم گفت: این موسسه از چهار سال قبل احادیث مربوط به حضرت زهرا (س) را جمع آوری و در اختیار اساتید برجسته خوشنویسی جهان اسلام قرار داد تا به انتخاب خود، یکی از احادیث را خوشنویسی کنند.

محمد صالحی افزود: در این راستا 180 اثر از خوشنویسان ایران، ترکیه و عراق به موسسه فرهنگی و هنری میراث یاس یاسین رسید که از بین آنها 50 اثر فاخر با مضامین و مفاهیم بسیار ارزشمند برای رونمایی و نمایش در نمایشگاهی همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) انتخاب شد.

وی بیان کرد: برخی از این آثار از پدیدآورندگان آن خریداری و برخی نیز توسط خود هنرمندان به این موسسه هدیه شد.

وی اظهار کرد: این موسسه فعالیت‌های گسترده ‌ای دارد و به همین دلیل تاکنون بیش از 4 هزار اثر هنری درباره حضرت زهرا (س) و احادیث آن حضرت شناسایی و جمع آوری کرده است.

صالحی اضافه کرد: موسسه فرهنگی و هنری میراث یاس یاسین در نظر دارد، موزه تخصصی حضرت زهرا (س) را برای نمایش آثار هنری جمع آوری شده در مشهد افتتاح کند.

وی گفت: اساتید خوشنویسی برجسته جهان اسلام همچون استاد حاج صمدی، استاد موحد، استاد جلیل رسولی، استاد افجه ای، استاد شیرازی، استاد جوادزاده و اساتید و برگزیده دیگری از خوشنویسان بنام کشور همچون رضوانی، نوروزی منش، توسلی، کاشانی، نجفی، احمدی، سیدخوانی، صفار و عبادی در این آیین حضور دارند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید