اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: خراسان و مشهد در حوزه مد و لباس کشور جایگاه ویژه ای دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: خراسان و مشهد در حوزه مد و لباس کشور جایگاه ویژه ای دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خراسان و مشهد در حوزه مد و لباس کشور جایگاه ویژه ای دارد و بسیاری از طراحان مد و لباس خراسانی هستند.

سید سعید سرابی صبح امروز در بازدید از جشنواره طراحان مد و لباس افزود: بسیاری از طراحان مد و لباس کشور خراسانی و مشهدی هستند و خراسان در این زمینه دارای جایگاه ویژه ای است و در این صنعت که چرخه های مختلفی از طراحی تا تولید را شامل می شود یک سهم بسیار جدی دارد.

وی اظهار داشت: این نخستین بار است که این جشنواره به صورت اختصاصی برگزار شده است تا کنون تجربه هایی در این زمینه وجود داشته است اما در کنار سایر رخدادهای فرهنگی هنری بوده است و با توجه به جایگاه خراسان در این صنعت، ضروری بود این نمایشگاه اختصاصا در مشهد برگزار شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جشنواره و نمایشگاه مد و لباس را فرصتی برای حضور بی واسطه طراحان و تولید کنندگان مد و لباس در میان مردم دانست و گفت: این حضور بی واسطه که در جشنواره می تواند بین مردم و طراحان، تولید کنندگان و طراحان اتفاق بیفتد همچنین نشست های تخصصی که در حاشیه این جشنواره برگزار می شود می تواند به اقتصاد این حوزه کمک کند.

سرابی در خصوص کیفیت آثار این جشنواره بیان داشت: با توجه به این که انتخاب آثار به صورت مسابقه ای بوده است آثار منتخبی که در نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است کیفیت قابل قبولی دارند.

وی افزود: تنوع آثار، حضور طراحان مختلف در قالب بخش مسابقه، بخش لباس اقوام اتفاقات خوبی بود که در نمایشگاه امسال رخ داد و در این دو روزه نیز مردم استقبال خوبی از نمایشگاه داشته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مهمترین مساله و هدف برگزاری این جشنواره ها و نمایشگاه ها را فرهنگسازی دانست و گفت: ما باید بتوانیم لباس هایی با عنوان اسلامی و ایرانی باز تولید و باز آفرینی کنیم و در قالب جلوه های نمایشگاهی به عموم مردم معرفی کنیم و فرهنگ مردم را به سمت استفاده و مصرف کالای داخلی و ملی که برخاسته از باورهای اسلامی و ایرانی ماست نزدیکتر کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد برگزاری این جشنواره ها استمرار داشته باشد و افزود: در سایه استمرار در گام های بعدی این جشنواره گسترده تر ، کاملتر و بهتر برگزار خواهد شد و فرایند تکمیل تری را طی خواهد کرد.

جشنواره و نمایشگاه مد و لباس در محل مجتمع اطلس مشهد برگزار شده است و تا پنجشنبه هفته جاری پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید