اخبار

جشنواره طراحان مد و لباس در مشهد افتتاح شد

جشنواره طراحان مد و لباس در مشهد افتتاح شد
نمایشگاه و جشنواره مد و لباس خراسان رضوی با حضور ناصر نبی زاده قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و محمد رضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد گشایش یافت.

نمایشگاه و جشنواره مد و لباس خراسان رضوی با حضور ناصر نبی زاده قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و محمد رضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، افشین تحفه گر، معاون هنری و سینمایی ارشاد خراسان رضوی، مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی و جمعی از علاقمندان در طبقه زیرین بازار اطلس گشایش یافت.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این جشنواره به خبرنگاران گفت: هنرمندان طراح دوخت و لباس این استان در کشور جایگاه ارزنده ای دارند به گونه ای که به عنوان چهره های ملی طراحی دوخت در نمایشگاههای بین المللی حضور می یابند.

افشین تحفه گر افزود: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه در سطح خراسان رضوی، شناساندن طراحان خلاق و نوآور استان به مردم عادی است، طراحانی که برخی به عنوان چهره های ملی در این رشته فعالیت دارند.

وی این نمایشگاه را مختص طراحی و دوخت لباس بانوان عنوان کرد و گفت: دوخت و طراحی لباس بانوان مقوله ای تخصصی است و می طلبد که جشنواره هایی نیز برای لباس آقایان، لباس ورزشی و یا کودک ترتیب داده شود.

جشنواره و نمایشگاه مد و لباس در محل مجتمع تجاری اطلس مشهد از امروز تا پنجشنبه هفته جاری پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

گفتنی است دی ماه امسال فراخوان ارسال آثار به این نمایشگاه داده شد که تا نیمه بهمن ماه 300 اثر از 200 طراح دوخت لباس خراسان رضوی به دبیرخانه رسید که 32 اثر در قالب مانتو دوخته شده توسط هیات داوران برای شرکت در این جشنواره انتخاب شد.

در بخشی از این نمایشگاه 2 مجموعه 'به پوشی لباس' شامل مجموعه های همرنگ و همگون کیف، مانتو، شلوار و کفش و نیز لباس های محلی برای بازدید علاقه مندان عرضه شده است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید