اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید خرید آثار هنری در جامعه تبدیل به فرهنگ شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید خرید آثار هنری در جامعه تبدیل به فرهنگ شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ترویج فرهنگ خرید آثار هنری بهترین حمایت از جریان هنری است.

سید سعید سرابی بازدید از اکسپو فروش آثار هنری تجسمی که در چهارسوق هنر مشهد برگزار شد افزود: اکسپو فروش آثار هنری تجسمی که امروز شاهد برگزاری آن هستیم با حمایت مسئولین وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی پس از تهران به خراسان رضوی منتقل شده است که بعد از آن نیز در سایر استان ها به نمایش گذاشته می شود .

وی تصریح کرد: توجه دادن به آثار هنرهای تجسمی و زمینه سازی برای حضور آحاد مردم در نمایشگاه و خرید آثار یکی از بهترین حمایتها از هنرمندان است .

سرابی با تاکید برفرهنگ سازی در خصوص خرید آثار گفت: رسانه های مکتوب، مجازی و صداوسیما در این راستا نقش موثری دارند و با اطلاع رسانی و معرفی این آثار می توانند فرهنگ خرید آثار را در جامعه نهادینه سازد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: برای ما آغاز کار مهم است که مردم از این نمایشگاه مطلع شوند و ضمن بازدید، آثاری را نیز خریداری کنند، به این ترتیب ناخودآگاه این قضیه برای آن‌ها تبدیل به فرهنگ می‌شود.باید خرید آثار هنری در جامعه تبدیل به فرهنگ شود و در سبد خانواده قرار گیرد.

وی در پایان براستمرار برگزاری این نمایشگاه ها به صورت دوره ای و فصلی تاکید کرد.

اکسپوی فروش آثار هنرهای تجسمی 10 الی 15 اسفند ماه در چارسوق هنر در حال برگزاری است و علاقمندان می توانند ضمن بازدید از این نمایشگاه نسبت به خرید آثار هنری اقدام نمایند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید