اخبار

اختتامیه جشنواره خاتون خورشید با معرفی نفرات برتر در رشتخوار برگزار شد

اختتامیه جشنواره خاتون خورشید با معرفی نفرات برتر در رشتخوار برگزار شد
اختتامیه بخش خوشنویسی و نقاشی دومین جشنواره منطقه‌ای خاتون خورشید ویژه شهرستان‌های رشتخوار، تربت حیدریه، مه ولات و گناباد با معرفی نفرات برتر در رشتخوار برگزار شد.

اختتامیه بخش خوشنویسی و نقاشی دومین جشنواره منطقه‌ای خاتون خورشید ویژه شهرستان های رشتخوار، تربت حیدریه، مه ولات و گناباد با معرفی نفرات برتر در رشتخوار برگزار شد.

برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان شهرستان های رشتخوار، تربت حیدریه، مه ولات، و گناباد در بخش خوشنویسی و نقاشی در نگارخانه سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشتخوار از برنامه های شب گذشته در این مراسم بود.

در دو بخش خوشنویسی و نقاشی این جشنواره به نفرات برتر 4 شهرستان لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در حاشیه جشنواره خاتون خورشید در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشتخوار ضمن تقدیر از حضور هنرمندان شهرستان های تربت حیدریه، گناباد و مه ولات و هنرمندان این شهرستان در اختتامیه این جشنواره با اشاره به اینکه خاتون خورشید برگرفته از نام حضرت زهرا(س)، گفت: ما هر چه داریم از حضرت زهرا(س) است، زنان جامعه اسلامی باید با تاسی از حضرت زهرا زندگی و معاشرت‌ کنند.

 وی در ادامه ضمن تبریک سالروز امور تربیتی یادگار شهید رجایی نیز با اشاره به اینکه شهید رجایی در تاریخ انقلاب اسلامی ما ماندگار است و انشالله ماندگار خواهد بود، گفت: امور تربیتی در واقع بال قوی آموزش و پرورش است.

فرماندار رشتخوار در ادامه افزود: امروز باید با برگزاری مراسم این چنینی به جامعه امید داد، استکبار و اعیادی آن‌ها به اشکال و عناوین مختلف دارند یاس و نا امیدی را مخصوصا برای جوانان ما تبلیغ و تشویق می کنند.

عرب در ادامه با تاکید بر اینکه بهترین هنرمندان ما شهدای عزیز ما هستند، نیز ابراز داشت: شهدا بودند، که این امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آوردند، در حوزه فرهنگ که امروز در واقع یکی از اهرم های قوی استکبار بحث فرهنگ و اینکه مقام معظم رهبری سالیان سال، دغدغه فرهنگ را داشتند، بحث شبیخون فرهنگی بحث جنگ نرم را مطرح کردند، رسالت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ما سنگین است.

وی یادآور شد: ما باید اوقات فراغت جوانان و هنرمندان را با بستر سازی فراهم شده مهیا کنیم، تا هنر و توانایی که دارند به نمایش بگذارند، چراکه مردم زیبایی و نشاط را دوست دارند.

وی در پایان با اشاره به اینگه حوزه فرهنگ نیازمند مدیریت است، تصریح کرد: این موضوع از این لحاظ حائز اهمیت است، که از آن خط قرمزهایی که نظام ما و خانواده های معظم شهدای ما که شهید دادند و خون دادند، عبور نکنیم و این آرامش امنیت را که برای ما و شما به ارمغان آوردند این را پاسداری کنیم و هم ترویج فرهنگ اسلامی را که آن هم نشاط و شادابی و تزریق امید برای جوانان در جامعه را فراهم کنیم.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید