اخبار

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جشنواره مد و لباس اسلامی زمینه‌ای برای رشد اقتصاد هنر است

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جشنواره مد و لباس اسلامی زمینه‌ای برای رشد اقتصاد هنر است
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره مد و لباس اسلامی زمینه‌ای برای رشد اقتصاد هنر است.

افشین تحفه‌گر در نشست خبری تشریح برنامه‌های گردهمایی و جشنواره طراحان مد و لباس ایرانی و اسلامی سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: آثار این جشنواره بر اساس آیین‌نامه ای که از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما اعلام می‌شود آثار نمایشگاه را انتخاب می‌کنیم؛ این آیین نامه شامل مفاهیم دینی و کیفیت طراحی، دوخت و... خواهد بود.

وی ادامه داد: جشنواره مد و لباس اسلامی با توجه به ایام ولادت حضرت فاطمه(س) و هفته زن طراحی شده است. معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از بخش‌هایی که در طول یک سال گذشته برای ما اهمیت داشت؛ موضوع اقتصاد هنر بود و در همین راستا نشست‌های مختلفی با گروه‌ها و اصناف مختلف هنری برگزار شد زیرا در اقتصاد جهان سهم عمده‌ای از آن اقتصاد هنر است اما سهم ما از این بازار در دنیا یک درصد است.

تحفه‌گر خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ در چند سال اخیر ورود خوبی به این حوزه داشته و تلاش کرده است تا هنرمندان و آثار هنری ما را به جهان معرفی کنند و شرایطی را رقم بزنند که سهم ما از اقتصاد این حوزه در دنیا افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی اظهار کرد: بخش‌های به‌پوشی، موزه‌ای، طراحی پارچه، اتاق تبادل نظر بین طراحان و فروشندگان و صاحبان صنایع مد و لباس از جمله بخش‌های این نمایشگاه خواهد بود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در حال برنامه ریزی دومین اجلاس طراحان مد و لباس جهان اسلام هستیم و امیدواریم که در روز 16 اسفند آن را برگزار کنیم.

تحفه‌گر تصریح کرد: از سه اثر برگزیده نمایشگاه تجلیل خواهد شد و اثر منتخب مردمی نیز مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سمینار بازاریابی مد و لباس با حضور دکتر احمد روستا، برندینگ، به‌پوشی و خوش پوشی، روانشناسی رنگ در به‌پوشی نیز چهارمین سمینار تخصصی ما خواهد بود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در روزهای 13 تا 15 اسفند ورکشاپ طراحی لباس، خلاقیت در مد و عکاسی در مد را برگزار خواهیم کرد.

تحفه‌گر عنوان کرد: در این نمایشگاه فروش وجود نخواهد داشت و ما صرفا آثار را به نمایش خواهیم گذاشت تا علاقه‌مندان با این آثار آشنا شوند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید