اخبار

نمایشگاه فروش آثار هنری در چارسوق هنر مشهد

نمایشگاه فروش آثار هنری در چارسوق هنر مشهد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در پی فراخوان اعلام شده در سایت بازار هنر، سه هزار و ٢٢٣ اثر از سوی هنرمندان به نمایشگاه هنرهای تجسمی کشور در مشهد ارائه شده است.

افشین تحفه گر افزود: از این تعداد ٥٣٢ اثر به هنرمندان کشوری اختصاص دارد که حدود ٤٠٠ اثر آنها به مرحله داوری رسید.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از امروز دهم اسفند به مدت پنج روز در نگارخانه چهارسوق هنر واقع در کوهسنگی مشهد آغاز می شود. برپایی نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی با هدف تحقق اقتصاد، فرهنگ و هنر، اشتغال و تولید صورت گرفته است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: برای فراهم شدن زمینه برای ورود خرید آثار هنری به سبد خرید خانوار، قیمت 900 هزار تومان برای هر تابلو در نظر گرفته شده و این آثار بلافاصله پس از خرید قابل تحویل خواهد بود.

تحفه‌گر با بیان اینکه این نمایشگاه پنج روز ادامه خواهد داشت؛ گفت: خانواده‌ها و علاقه‌مندان در این ایام می‌توانند با مراجعه به بوستان کوهسنگی و نگارخانه سلطانعلی مشهدی این آثار را خریداری کنند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بخش وسیعی از اقتصاد دنیا از اقتصاد هنر بدست می آید اما سهم ایران از این بخش کمتر از یک درصد است. برگزاری جشنواره های ایرانی این فرصت را به هنرمندان می دهد تا از همین طریق با متولیان صنایع در راستای پیشرفت رونق فضای کسب و کار ارتباط داشته باشند.

 در این نشست پوستر اکسپوی فروش آثار هنری تجسمی با حضور معاون هنری و رییس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و رییس انجمن هنرهای تجسمی در چارسوق هنر رونمایی شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید