اخبار

برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی مقامی تربت جام

برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی مقامی تربت جام
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام گفت: چهاردهمین جشنواره موسیقی مقامی تربت جام از تاریخ ۱۴الی ۱۷اسفند سالجاری در این شهرستان برگزار می گردد.

نعمت الله فیاض افزود: بمنظور توجه، تقویت و رشد موسیقی کهن و غنی مقامی و محلی تربت جام که آوازه جهانی دارد و میراث ارزشمند اساتید وبزرگان این رشته هست، چهاردهمین جشنواره با حضور شرکت کنندگان در دو رشته تکنوازی دوتار و تکخوانی و در ۴رده سنی دختران وپسران (آقایان وبانوان)برگزار می گردد.

وی اظهار داشت: در این جشنواره از سه استاد پیشکسوت در رشته سازسازی و نوازندگی تقدیر خواهد شد اساتیدحسینعلی غمخوار احمدی، اسفندیار تخمکار و حسین دامن پاک که هر کدام سالیان درازی در این عرصه ها هنرنمایی و به هنر موسیقی مقامی این خطه خدمت نموده اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام گفت: همچنین طبق برنامه ریزی لازم ستاد برگزاری جشنواره، سه شب قبل از اختتامیه در سالن ارشاد گلچینی از بهترین اجراهای گروهی گروههای موسیقی جام و تک اجراهای اساتید پیشکسوت به اجرای عموم گذاشته خواهد شد و علاقه مندان میتوانند با تهیه بلیط از این برنامه های زیبا و خاص دیدن نمایند.

وی افزود: اجراهای رقابتی در دو رشته تکخوانی و تکنوازی در نوبت صبح روزهای ۱۴و  ۱۵ اسفند برگزار و توسط هیئت داوران داوری خواهندشد.

فیاض اظهار داشت: مراسم اختتامیه جشنواره در تاریخ ۱۷اسفند از ساعت ۱۸در تالار جامی با حضور مسئولان و مردم هنردوست برگزار می شود و از نفرات برتر و گروههای و پیشکسوتان اجراکننده تقدیر خواهد شد.

۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید