اخبار

نگارخانه رضوان مشهد میزبان نمایشگاه زودپز شد

نگارخانه رضوان مشهد میزبان نمایشگاه زودپز شد
نگارخانه رضوان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه زود پز میزبان جمعی از مدیران فرهنگی، طراحان و گرافیست های مشهد بود.

آیین افتتاحیه نمایشگاه پوسترهای محمود بازدار با حضور محمد علی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی، میثم مرادی رئیس حوزه هنری استان خراسان رضوی و جمعی از طراحان و هنرمندان مشهد برگزار شد.

محمدعلی چمی‌گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حمایت از برگزاری این سری نمایشگاه ها گفت: با مذاکره‌ای که با هنرمندان گرافیست نهضت مردمی پوستر انقلاب داشتیم، مقرر شد فرصتی را فراهم کنیم تا پوسترها و آثار گرافیکی این جوانان به صورت انفرادی و گروهی در محل نگارخانه رضوان به نمایش گذاشته شود  و مورد بهره‌مندی بازدیدکنندگان قرار گیرد.

وی این نمایشگاه  را شروعی برای برپایی نمایشگاه‌های پوستر دانست و اظهار داشت: برنامه ما در آینده این است که به صورت ماهیانه نمایشگاهی از آثار این هنرمندان به شکل انفرادی یا گروهی داشته باشیم و همچنین این آثار بعد از نمایش در نگارخانه رضوان، توسط دوستان خادمیار گرافیک رضوی، در نگارخانه‌های سایر شهرهای کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

بازدار که نخستین نمایشگاه انفرادی خود را تجربه می کند ضمن تشکر از حمایت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در برگزاری نمایشگاه آثارش گفت: در این نمایشگاه 40 اثر مربوط به سال 88 تا کنون که در فرصت های متفاوت و با موضوعات مختلف  طراحی شده است به نمایش گذاشته ام.

محمود بازدارکه تا کنون چندین عنوان برگزیده و تقدیر از جشنواره های مختلف و شرکت در بیش از 30 نمایشگاه گروهی را در پرونده هنری خود دارد درادامه در مورد عنوان نمایشگاهش می گوید: طراحی پوستر برای من همان مسیر آماده کردن غذای خوب و سالم است که بایستی در زمانی کوتاه پخته و آماده شود؛ باید تمام ویتامین هایش باقی بماند و درمخاطب احساس خوشایندی به وجود آورد.

وی در ادامه افزود:گاهی ضرورت دارد از تکنیک های و شیوه های مختلف در طراحی پوستر استفاده کرد، من هم در طراحی هر پوستر با توجه به موضوع و مشتریانش روش های متفاوتی برای پختنش انتخاب می کنم گاهی فتو مونتاژ و گاهی عکاسی، تایپوگرافی و یا تصویرسازی.

نمایشگاه زود پز تا پنج شنبه 10 اسفند دایر بوده و علاقمندان می توانند جهت بازدید همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 به محل نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 مراجعه نمایند.

۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید