اخبار

بزرگداشت مرحوم «حاج قربان سلیمانی» در قوچان برگزار شد

بزرگداشت مرحوم «حاج قربان سلیمانی» در قوچان برگزار شد
مراسم بزرگداشت مرحوم «حاج قربان سلیمانی» از بزرگان موسیقی مقامی کشور با استقبال پر شور علاقه مندان به هنر و فرهنگ، در آستانه دهمین سالگرد درگذشت این هنرمند فقید،در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان برگزار شد.

هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت اساتید موسیقی مقامی مانند حاج قربان سلیمانی، بزرگداشت فرهنگ، ادب و هنر کشور است.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی در خصوص طراحی المان فاخر برای مقبره حاج قربان سلیمانی گفت: طبق یادآوری به وزرای اسبق و کنونی فرهنگ وارشاد اسلامی این نکته را متذکر شدم که المان مفاخر فرهنگی باید برای حاج قربان ایجاد شود که مقدمات آن انجام شده است.

وی تصریح کرد: هم چنین باید ظرفیتی ایجاد شود که با تهیه مستند حاج قربان سلیمانی نگاهی به زندگینامه و فرهنگ آن انجام پذیرد تا با الهام گیری از این فعالیت ها بتوان جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره مفاخر فرهنگی اقدام کرد.

شوشتری در خصوص شخصیت استاد سلیمانی نیز گفت: این هنرمند با وجود این که در روستای علی آباد پا به عرصه هستی موسیقی را جهانی کرد و  در اروپا و آمریکا این هنر و فرهنگ را به نمایش گذاشت.

«حمید ضیایی» رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی قوچان در خصوص طراحی المان فاخر گفت : مقدمات کار برای طراحی المان فاخر فراهم شده و اعتباری نیز برای آن تخصیص یافته است.

«علیرضا قامتی» فرماندار قوچان در خصوص اقدامات پیش رو درباره سامان دهی مزار استاد حاج قربان سلیمانی گفت :ابتدا باید طرحی جامع برای سامان دهی مزار این هنرمند نامی تهیه و آماده شود.

وی ادامه داد: ساخت یادمان  وسامان دهی مزار، از جمله مطالبات مهم هنرمندان شهرستان و هنردوستان قوچان است که باید به شکل مناسبی تحقق پیداکند و اجرا شود.

در این مراسم هنرمندانی چون استاد محمد یگانه ، علیرضا سلیمانی، محسن میرزازاده وگروه های جوان موسیقی مقامی به اجرای برنامه پرداختند.

همچنین در این مراسم یکی از هنرمندان موسیقی شهرستان قوچان، تابلوی نقاشی چهره حاج قربان را به فرزند وی اهدا کرد.

۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید