اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: ارتقای دانش طراحان از اهداف جشنواره مد و لباس است

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: ارتقای دانش طراحان از اهداف جشنواره مد و لباس است
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: ارتقای همه جانبه و اصولی دانش مد و لباس طراحان، تشویق و حمایت از فعالان مستعد و توسعه فرهنگ مد و لباس با رویکرد ایرانی اسلامی از جمله اهداف برگزاری جشنواره مد و لباس خراسان رضوی است.

افشین تحفه گر افزود: صادرات مد و لباس جهان 400 میلیارد دلار گردش مالی دارد و سهم ایران از این بازار 2 دهم درصد از پوشاک جهان است. جمعیت یک و نیم میلیارد نفری مسلمانان جهان، بازار آسیا و کشورهای اسلامی توجه ویژه ای از منظر اقتصادی طلب می کند که برگزاری این جشنواره می تواند در معرفی مد و لباس با رویکرد ایرانی اسلامی به بازارهای منطقه و جهان اسلام اثرگذار باشد.

رئیس ستاد اجرای گردهمایی و جشنواره مد و لباس استان خراسان رضوی خبر داد: این رویداد در 13 الی 17 اسفندماه سال جاری در مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در  بزرگ بازار اطلس واقع در میدان حافظ برگزار خواهد شد.

وی در خصوص جوایز این جشنواره افزود: در این جشنواره به منتخب اول هیات داوران در بخش مانتو لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ پنجاه میلیون ریال وجه نقد، به منتخب دوم هیات داوران در بخش مانتو لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ سی میلیون ریال وجه نقد، به منتخب سوم هیات داوران در بخش مانتو لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ده میلیون ریال وجه نقد اهداء خواهد شد.

افشین تحفه گر ادامه داد: به منتخب هیات داوران در بخش پارچه لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ بیست میلیون ریال وجه نقد، به منتخب اثر برتر از نگاه مردمی در بخش مانتو لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ سی میلیون ریال وجه نقد، به منتخب اثر برتر از نگاه مردمی در بخش پارچه لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ده میلیون ریال وجه نقد و یک جایزه به قید قرعه نیز به شرکت کنندگان مردمی در انتخاب اثر منتخب مردم نیز ده میلیون ریال وجه نقد اهداء خواهد شد.

۲۷ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید