اخبار

١٠نمایش از مشهد در مسیر فجر

١٠نمایش از مشهد در مسیر فجر
رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت :رکورد حضور تئاترخراسان رضوی در جشنواره بین المللی تئاتر فجر امسال شکسته شد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال برای اولین بار 10 تئاتر در جشنواره بین المللی فجر راه یافته هست، گفت: امسال با درخشش هنرمندان تئاتر مشهد، 3 نمایش خیابانی و 7 نمایش صحنه ای در این رویداد مهم حضور خواهند داشت.

سید جواد اشکذری افزود: امسال رکورد حضور تئاتر مشهد و خراسان رضوی در جشنواره تئاتر فجر شکسته شد. این رکورد سال گذشته با حضور 8 نمایش بود.

وی ادامه داد: تئاتر های «شنا در آتش» به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری در بخش مهمان و تئاتر پیانیستولوژی» به نویسندگی و کارگردانی محمد نیازی در بخش منتخبی از تولیدات هنرمندان  جوان سی ‌و ‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافتند.

این هنرمند مطرح مشهدی خاطرنشان کرد: 3 نمایش «سندروم پای بیقرار» به کارگردانی عبدالله برجسته، «اتاق ورونیکا» به کارگردانی حسین اکبرپور و «نسخه آزمایشی» به کارگردانی علی حاتمی نژاد از مشهد در بخش مرور راه یافتند.

اشکذری با اشاره به آثار بخش برگزیده های استانی گفت: نمایش «حذفیات» به نویسندگی و کارگردانی مهدی ضیاء چمنی در بخش برگزیده های استانی جشنواره فجر و نمایش «سورنا» درجشنواره تئاتر فجر استانی راه یافتند.

وی افزود: نمایش های «مرگ» به کارگردانی عرفان شیرنگی و «نادیدنی» به کارگردانی جعفر حجازی از مشهد در بخش مرور خارج از صحنه سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پذیرفته شد. 

همچنین نمایش «بوکس» به کارگردانی محمود فلاحی از مشهد از آثار برگزیده جشنواره مریوان پیش از این در این رویداد اجرا خواهد شد.

۶ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید