اخبار

افتتاح نمایشگاه هنرمند نیشابوری در حیدرآباد پاکستان

افتتاح نمایشگاه هنرمند نیشابوری در حیدرآباد پاکستان
نمایشگاه مشترک نقاشی و مجسمه‌سازی ایران و پاکستان با حضور علیرضا قدمیاری مجسمه ساز شهیر نیشابوری به همت خانه فرهنگ کشورمان و دانشگاه مهران حیدرآباد سند، افتتاح شد.

مسئول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: نمایشگاه مشترک نقاشی و مجسمه‌سازی ایران و پاکستان با حضور علیرضا قدمیاری مجسمه ساز شهیر نیشابوری با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد که علیرضا قدمیاری هنرمند مجسمه‌ساز کشورمان  نیز به تشریح تجربیات و فعالیت‌های خود در زمینه مجسمه‌سازی پرداخت.

غلامرضا سلامتی گفت:نمایشگاه مشترک نقاشی و مجسمه‌سازی ایران و پاکستان با حضور احمد عبداله‌پور، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد سند، انعام شیخ، رییس پردیس دانشگاه اقبال حیدرآباد، خان محمد بروهی، رییس دانشکده مهندسی و معماری و بای خان شر، رییس مرکز آموزش عالی هنر و طراحی دانشگاه مهران و جعی از دانشجویان و اساتید در محل دانشگاه مهران، افتتاح  گردید.

وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد سند افزود: مناسبات فرهنگی ایران و پاکستان براساس موافقتنامه فرهنگی فی مابین که از سال 1955 به امضای دولت‌های ایران و پاکستان رسیده، به صورت رسمی مورد توجه قرار گرفته است و مطابق این موافقتنامه، برنامه مبادلات فرهنگی تنظیم و اجرا می‌شود.

احمد عبداله‌پور تأکیدکرد: ضرورت آشنایی مردم کشورها از یکدیگر و شناخت فرهنگ  بسیار مهم است و برپایی این نمایشگاه فرصت خوبی است تا دانشجویان ضمن آشنایی بیشتر با محتوای این هنر زیبا و فرهنگ ایران، مهارت و تجربه لازم را کسب کنند.

رییس مرکز آموزش عالی هنر و طراحی دانشگاه مهران نیز عنوان کرد: من ضمن تجلیل از آثار هنری علیرضا قدمیاری، هنرمند ایرانی در رشته مجسمه‌سازی، خواستار برگزاری کارگاه‌های مجسمه‌سازی  نیز هستیم.

بای خان شرافزود: هنر ایران یکی از هنرهای زیبای جهان  است وما خواهان ادامه همکاری‌های فرهنگی و هنری دانشگاه مهران با مراکز علمی ایران شد.

خان محمد بروهی، رییس دانشکده مهندسی و معماری در سخنانی، ایران را کشور دوست، همسایه و برادر پاکستان برشمرد و خواهان گسترش همکاری‌های علمی ‌ـ دانشگاهی، فرهنگی و هنری در ابعاد وسیع تر شد.

۴ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید