اخبار

عکاس نیشابوری برگزیده چهارمین دوره سوگواره بین المللی نگاه عاشورایی

عکاس نیشابوری برگزیده چهارمین دوره سوگواره بین المللی نگاه عاشورایی
میترا زرگرانی عکاس نیشابوری درچهارمین دوره سوگواره بین المللی نگاه عاشورایی مقام برگزیده را از آن خود کرد.

مسئول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابوراظهار کرد: قیام حضرت اباعبداله الحسین(ع) و وقایع جانسوز ایثار و شهادت ایشان  و یاران وفادارش، آنچنان بر قلب‌ها تاثیر گذارده که پس از گذشت چهارده قرن از آن حادثه عظیم گویی هرسال با حلول ماه محرم وصفر، خون پاک شهیدان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.

غلامرضا سلامتی گفت: هنر و فرهنگ عاشورا هنر احیاگری است، حیات جاوید است و بازخوانی و بازشناسی و نوشتن اندیشه عاشورایی، اندیشه انقلابی است و اندیشه انقلابی، نوآوری و خلاقیت می‌طلبد.

وی خاطر نشان کرد:از این رهگذر، هنرمند می‌کوشد تا با الهامات مذهبی به تببین شکل‌های هنری این حادثه پرداخته و با ایجاد رابطه عمیق بین ریشه‌های اصلی و خاستگاه واقعه، با اثر هنری خویش رابطه‌ای ناگسستنی ایجاد کند.

سلامتی یادآورشد: داوران «چهارمین سوگواره بین المللی عکس "نگاه عاشورایی» دکتر محمد ستاری ( دانشیار دانشکده هنر دانشگاه تهران )، فرامرز عامل بردبار ( دبیر رسمی عکس روزنامه قدس )، مهدی رضوی ( عکاس و مدرس عکاسی)، کیارنگ علایی ( مدرس عکاسی در مراکز آموزش عالی مشهد ) و مرتضی لطفی  (مدرس عکاسی در مراکز آموزش عالی مشهد ) بودند که آثار رسیده را داوری کردند.

وی عنوان کرد: میترا زرگرانی عکاس  جوان نیشابوری  توانست با به تصویر کشیدن جلوه‌های ناب از عشق و دلدادگی مردم نیشابور و مراسم عزاداری حضرت ابا عبدا...درچهارمین دوره سوگواره بین المللی نگاه عاشورایی مقام برگزیده را از آن خود کرد.

مسئول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابورتصریح  کرد: در فضای هنر معاصر، هنرمند بیانگر و تعالی خواه، در جست و جوی راهی برای رسیدن به شور انسانی است و با مراجعه به تفکر فرهنگ عاشورایی می تواند زبان و بیانی جدید را در هنر معاصر جهان ارایه دهد.

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید