اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تئاتر در خراسان جایگاه ممتازی دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تئاتر در خراسان جایگاه ممتازی دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: این استان از استان های فعال در حوزه ی رسانه است و این امر باعث رشد زیر ساخت های تاتر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی که به همراه مدیران ارشاد و اعضای انجمن هنرهای نمایشی این استان از غرفه ایران تئاتر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات دیدار کرد در خصوص اهمیت رسانه در حوزه نمایش گفت: ترکیب رسانه، تئاتر و مردم اقتصادی تئاتر را در مشهد رونق داده است.

سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با حضور در پاتوق ایران تئاتر ضمن اشاره به رشد تئاتر در این استان گفت: امروز در مشهد شاهد رشد روز افزون تئاتر هستیم و همزمان با رشد زیرساخت‌های تئاتر شاهد رشد اقتصادی نیز در این زمینه هستیم. درحال حاضر نمایش‌هایی با گنجایش سالن‌های ۶۰- ۷۰ نفری بالغ بر ده میلیون تومان فروش دارند و در گزارش‌هایی که هر شنبه جمع می‌شود این رشد مشهود است.

سرابی افزود: استان خراسان رضوی از استان‌ها فعال در حوزه رسانه است و این امر باعث رشد زیرساخت‌های تئاتر شده است. هم‌اکنون یک جریان جدی در اقتصاد تئاتر شکل‌گرفته است و ترکیب رسانه، تئاتر و مردم جریان اقتصادی تئاتر را رونق داده است و هر شب ۷-۸ نمایش به صحنه می‌رود.

وی درباره رونق‌ بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی در استان خراسان به‌خصوص در مشهد درحال رونق گرفتن است و به‌تازگی چهارمین سالن خصوصی در مشهد افتتاح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به نقل از رضا صابری به‌عنوان پیشکسوت تئاتر مشهد گفت: حال تئاتر در مشهد خوب است. تئاتر اکنون زنده است و حال بهتری دارد.

۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید