اخبار

با حضور معاون استاندار خراسان رضوی ؛ رونمایی از انیمیشن «راز سیاوش»

با حضور معاون استاندار خراسان رضوی ؛ رونمایی از انیمیشن  «راز سیاوش»
با حضور معاون استاندار خراسان رضوی وجمعی از مسئولین فرهنگی شهر، مراسم رونمایی از انیمیشن «راز سیاوش» در سینما سیمرغ مشهد برگزار شد

 سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: «راز سیاوش» پویانمایی قوی بود و باید با تمام ظرفیت بتوانیم در کارهای هنری و فرهنگی این چنینی مانور جدی داشته باشم.

وی اظهار کرد: چند طرح در این حوزه در دستور کار داریم و در حوزه پویانمایی برای حمایت کافی، باید به بخش خصوصی تسهیلات بیشتری بدهیم.

در حاشیه این اکران  «محمد ربانی» کارگردان این پویانمایی نیز در گفت: مسیری که داستان دنبال می کند با اهداف من نزدیک بود و به دلیل علاقه به موضوع داستان، کارگردانی کار را پذیرفتم.

«محمد ربانی» افزود: تولیدات پویانمایی در مشهد قوی است و با توجه به نیروها و تعداد افراد کمی که در این حوزه فعالیت دارند، توانسته ایم به خوبی پیشرفت کنیم و تولیدات زیادی داشته باشیم.

 وی با اشاره به فرموده‌های رهبر انقلاب ، گفت:«اگر ما قهرمان نداشته باشیم، بن‌تن‌ها و اسپایدرها قهرمانان بچه‌های ما می‌شوند.این زنگ خطری برای ماست که قهرمان‌های خیالی جای قهرمان‌ها و اسطوره‌های ایرانی را بگیرند و بر اعتقادات و افکار کودکان ما تأثیر بگذارند.».

وی با اشاره به محبوبیت شخصیت انیمیشنی بن‌تن دربین کودکان کشور گفت: «کتاب مصوری به‌نام «قدرت برتر» نوشتم و در آن بن‌تن را یک قهرمان پوشالی معرفی کردم که قدرت‌های تخیلی دارد و با معرفی قهرمانان و اسطوره‌های کشورمان بن‌تن را به‌چالش کشیدم.».

رویین‌تن اظهار کرد: «پیام این فیلم تبیین قدرت واقعی است که از‌سوی خدا به انسان اعطا می‌شود و اینکه آنچه در آمریکا قدرت را در دست گرفته اهریمن است، زیرا هرجا که زور و غرور باشد شیطان آنجاست و زمانی آمریکا نجات می‌یابد که بتواند از اهریمن‌های خود خلاص شود.

 تهیه کننده و یکی از نویسندگان این اثر نیز گفت: هزینه کار 800 میلیون تومان بوده است و از شروع پیش تولید تا اتمام ساخت، سه سال زمان صرف شد و تقریبا صد نفر در این پروژه همکاری داشتند.

«ناصر رویین تن» افزود: این کار 87 دقیقه ای توسط هنرمندان مشهدی تولید شده است و در آن به معرفی قهرمانان ایرانی می پردازد.

وی اضافه کرد: پویانمایی در ایران نو پاست اما پویانمایی مشهد حرف اول را در کشور می زند و می تواند به عنوان یک قطب مطرح باشد.

یادآور می شود : محمد ربانی کارگردان و ناصر رویین تن تهیه کننده این اثر 87 دقیقه ای هستند. فرشید تمری و ناصر رویین تن به طور مشترک نویسندگی آن را بر عهده داشته اند. همچنین سیاوش صابری مدیر دوبلاژ، عطا اخگر آهنگ ساز و حسام ظریف صدا گذار این اثر هنری هستند.

اکران این پویانمایی از 8 آذر در تهران و پس از آن در 100 سینمای کشور آغاز می شود.

در این مراسم سید جواد حسینی معاون استاندار خراسان رضوی ،سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،افشین تحفه گر معاون هنری ،صدری یوسفی مشاور مدیرکل ،محمدکاظم دبیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین این استان به تماشای این انیمیشن پرداختند.

۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید