اخبار

نمایشگاه نقاشی «به رنگ کویر» در گناباد گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی «به رنگ کویر» در گناباد گشایش یافت
نمایشگاه گروهی نقاشی «به رنگ کویر» مربوط به استاد حسن مشایخی و شاگردان ایشان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گشایش یافت.

حمیدرضا مهدوی‌مقدم در حاشیه گشایش این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف تولید و اشتغال برگزار شده و امیدواریم این گونه نمایشگاه ها توسعه یابد.

وی ادامه داد: چیزی که برای ما خیلی اهمیت دارد این است که تعدادی از خانم هایی که خانه دار یا شاغل هستند مشغول تولید آثار هنری نقاشی و فروش آن‌ها هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد اضافه کرد: سعی ما بر این است که خلق اثر هنری تنها به صورت تفریحی نباشد بلکه نظام مند شده و همچنین بازار فروشی برای خود آنها ایجاد که این بازار هم به تولید روزافزون کمک کند و هم باعث اشتغال گردد.

مهدوی افزود: این نمایشگاه تا 10 آبان ماه صبح ها از ساعت 8 الی 13 و عصرها از ساعت 16 الی 19 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد آماده بازدید علاقه مندان می باشد.

استاد حسن مشایخی پیشکسوت نقاشی گناباد نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نمایشگاه حاصل کار حداقل 2 ساله هنرآموزان نقاشی می باشد ، افزود: خانم ها زهره پاکدل، سپیده تقی زاده، بهاره پورابراهیم، معصومه سلطانی، الهام علی اکبری، عصمت مرتضوی، مه لقا مصباحی، هدی گرامی، اکرم آخرتی و نسیم سلطان خواه از جمله هنرآموزانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: از حدود 9 سال قبل کلاس های نقاشی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته ای 2 جلسه برگزار می گردد و هم اکنون نیز 15 نفر در زمینه های مختلف نقاشی مشغول فراگیری این هنر هستند.

این پیشکسوت نقاشی گناباد با اشاره به فارغ التحصیلی 5 نفر از هنرمندان نقاش این شهرستان ، خاطرنشان کرد: کار الباقی هنرآموزان نیز به گونه ای است که وازار بازار شده و می توانند سفارش هم قبول کنند.

مشایخی افزود: 5 اثر از خودم و 25 اثر نقاشی نیز در زمینه های مختلف رنگ و روغن، مخمل و سیاه قلم در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده و آثار هنرآموزان نیز بسیار زیبا و با ذوق و علاقه کار شده است.

۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید