اخبار

وداع با علیرضا جامی پیشکسوت هنرهای تجسمی در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع)

وداع با علیرضا جامی پیشکسوت هنرهای تجسمی در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع)
پیکر علیرضا جامی هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی با حضور مردم، هنرمندان و مسئولان تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) به خاک سپرده شد.

پیکر علیرضا جامی هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی با حضور مردم، هنرمندان و مسئولان از مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) تشییع شد.

در مراسم تشییع پیکر مرحوم جامی افشین تحفه گر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیام تسلیت سید سعید سرابی را قرائت کرد و درگذشت این هنرمند پیشکسوت را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آمده است:«سلسله ی طرح و نگار خراسان ، یکی از سرامدان خود را به ناباوری به عرش بدرقه نمود. مردی ازمردستان هنر ، استاد علیرضا جامی ، به دیدار معبودی شتافت که عمر پرثمرش را به شکرانه ی خبرگی اش ، در لابلای خطوط آثارش ، نگارگر تسبیح او می شدوچشم را به تماشای جلوه ی عشق می کشاند و امید که  به جوار سبحان ، جامی از شرابا طهورا نوشش باد.

یادش هم قد سرو هنر ایستا و پابرجاست و بی گمان بر تمثال هنر خراسان تا همیشه خواهد ماند.

با تعزیت به حضور بزرگان ، اساتید و هنرجویان هنرهای تجسمی استان بویژه خاندان داغدارایشان ، صبوری در هجرانش را از ساحت حضرت حق مسألت می نمایم.رحمت خدایش به نغمه ی آمرزش مترنم باد.»

در این مراسم هنرمندان با قرائت فاتحه با این هنرمند پیشکسوت وداع کردند و پیکر این هنرمند فقید پس از تشییع در قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) به خاک سپرده شد.

۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید