اخبار

رونمایی از اثر «فرشته سیمرغ فیروزه ای» در نیشابور

رونمایی از اثر «فرشته سیمرغ فیروزه ای» در نیشابور
حمید عم رضا هنرمند برجسته فیروزه تراش نیشابوری اثر«فرشته سیمرغ فیروزه ای» را برای نخستین بار رونمایی کرد.

هنرمند سفیر سیمرغ  فیروزه ای نیشابور دراین خصوص اظهار کرد: این اثر هنری نشان دهنده از سنگ فیروزه نیشابور و پرنده سیمرغ  افسانه ای منطق الطیر عطار نیشابوری است که خود تجلی دوباره  از دیار شمس الشموس را دارد.

حمید عم رضا گفت: «فرشته سیمرغ فیروزه ای» را با استفاده از فلز گرانبهای طلای سفید به وزن600/15 گرم به صورت قاب دور وبر روی طلای استفاده شده دور تا دور آن  بانگین برلیان اصل درجه یک سفید پاک به وزن 59 سوت مخراج شده ،کار کرده ام .

وی خاطرشان کرد: این اثر هنری تمام آن با کار دست ساخته شده که طراحی و ساخت آن 20روز به طول انجامیده است  که ما در کنار فیروزه هیچ وقت تنها نیستیم.

عم رضا یادآورشد: ابعاد اثر هنری «فرشته سیمرغ فیروزه ای» با فلز 8*10 سانتیمتر و سنگ 4*6 سانتیمتر اجرا گردیده است.

وی عنوان کرد: در این اثر طلای سفید به وزن600/15 گرم ، سنگ فیروزه 600/12 گرم و برلیان اصل درجه یک سفید پاک به وزن 59 سوت استفاده شده است.

این هنرمند نیشابوری تاکید کرد: من این اثر را با هدف«باشد یادگاری از ما برای شما » ساخته ام که امیدورام در سالروز بزرگداشت عطار نیشابوری در 25 فروردین سال 97 کتابی با همین نام «فرشته سیمرغ و فرشته فیروزه» منتشرگردد.

هنرمند سفیر سیمرغ فیروزه ای  نیشابور تصریح کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته هیچ برنامه مدونی از سوی مسئولین درخصوص نقش آفرینی و کارآفرینی سنگ فیروزه انجام نگرفته که امیدواریم با عنایت به نام گذاری امسال  توسط مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»  این مهم به سرانجام برسد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید