اخبار

نمایشگاه خوشنویسی" یک هفته با یغما "در نیشابور گشایش یافت

نمایشگاه خوشنویسی" یک هفته با یغما "در نیشابور گشایش یافت
بمناسبت بیست وچهارمین سالگرد درگذشت شاعر خشتمال نیشابوری حیدر یغما نمایشگاه خوشنویسی « یک هفته با یغما » در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید رضا آتشی مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نیشابور مهد تمدن و فرهنگ و هنر است که در طول تاریخ مردان بزرگی را از این دیار تقدیم جامعه بشری کرده است که آثار و تفکر ایشان باعث مانایی و جاودانگی شده است و هنوز هم خلف صالح ایشان هستند که در رشته های مختلف هنری و فرهنگی باعث افتخار ایران و ایرانیان هستند و در این رهگذر نمایشگاه خوشنویسی « یک هفته با یغما » به مناسبت بیست وچهارمین سالگرد درگذشت شاعر خشتمال نیشابوری حیدر یغما با  اهتمام انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور بر پا گردید.

وی گفت: در نمایشگاه خوشنویسی « یک هفته با یغما» که برگزیده آثار جمعی از هنرمندان انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور می باشد 30 اثر برگزیده جمعی از خوشنویسان نیشابور در ابعاد  40*30  تا  70* 100  در معرض دید عموم قرار گرفته است.

آتشی افزود: در این نمایشگاه آثار خوشنویسی در قالب های نستعلیق ،شکسته نستعلیق، سیاه مشتق، قطعه، چلیپا ،کتابتو برگرفته از اشعار حیدر یغما شاعر خشتمال نیشابوری به رشته تحریر در آمده است که تذهیب این آثار را هنرمندان تذهیب کار  نیشابوری عباس همراه، سیمین حیدری و اعظم خانی انجام داده اند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه خوشنویسی « یک هفته با یغما » از 29 بهمن لغایت 4 اسفند 1390 هر روز 9 الی12 صبح و  17  الی  20 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در معرض دید عموم علاقمندان قرار دارد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید