اخبار

رقابت بیش از 1500 اثر در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مشهد

رقابت بیش از 1500 اثر در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مشهد
رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشهد گفت : بیش از 1500 اثر در نهمین جشنواره تجسمی جوانان مشهد رقابت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمد کاظم دبیری گفت : با توجه به تمدید دو روزه این جشنواره تا 27 بهمن ماه 1511 اثر به دبیرخانه ارسال شده است که مورد داوری قرار خواهد گرفت.

وی افزود : در رشته کاریکاتور 40 اثر ، 115  اثر در رشته نگارگری، 100 اثردر بخش سفال و 30 اثر حجم و 250 اثر در حوزه گرافیک بود و مابقی به بخش نقاشی و طراحی است که به دبیرخانه نهمین جشنواره تجسمی جوانان مشهد ارسال شده است.

وی تصریح کرد :آثار رسیده به دبیرخانه نهمین دوره  نسبت به دوره های قبل جشنواره  افزایش یافته است.

وی افزود : اشاعه ارزش‌های اسلامی در راستای هنر دینی، عرضه آثار و شناسایي و معرفی قابلیت هنری هنرمندان و تشویق هنرمندان جوان به منظور افزایش توانایی‌های هنری آنان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت‌های هنری و نیز ایجاد زمینه‌ای مناسب جهت همبستگی، ‌تبادل و تفاهم فرهنگی، هنری مابین هنرمندان و استفاده از تجارب یکدیگر از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.

دبیری درخصوص موضوع جشنواره، گفت: حجاب و عفاف، انقلاب اسلامی، ایثار و شهادت و نیز بخش آزاد مهم‌ترین موضوع های برگزاری این دوره از جشنواره هستند.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشهد ادامه داد: طراحی، نقاشی، نگارگری و گل و مرغ و مینیاتور، گرافیک و پوستر، کاریکاتور، حجم و سفال از بخش‌های نهمین دوره از این جشنواره است.

وی درخصوص شرایط و مقررات این دوره از جشنواره، گفت: در رشته طراحی و نقاشی تکنیک آزاد بوده و حداکثر اندازه آثار بایستی 70 در 100 باشد که در هر رشته هنرمندان تنها می‌توانند سه اثر را به دبیرخانه این دوره ارسال کنند.

وی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره نسبت به سال گذشته، حضور نگارخانه‌ها و آموزشگاه‌های تخصصی در ستاد اجرایی و نیز برپایی آثار راه یافته در قالب نمایشگاه در نگارخانه‌های سطح شهر است.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشهد بیان کرد: این دوره از جشنواره در دو گروه سنی 25 سال به بالا و زیر 25 سال برگزار می‌شود.

نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مشهد درشته های نقاشی، طراحی، حجم ، سفال و سرامیک، نگارگری ، کاریکاتور، گرافیک (پوستر )از دی ماه آغاز و تا 4 اسفند ماه در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) برگزار می شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید