اخبار

گشایش نمایشگاه خوشنویسی «سوگ قلم» در نیشابور

گشایش نمایشگاه خوشنویسی «سوگ قلم» در نیشابور
همزمان با دهه دوم محرم نمایشگاه خوشنویسی«سوگ قلم» برگزیده آثار گروهی از اساتید انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد.

مسئول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: نیشابور مهد تمدن و فرهنگ و هنر است که در طول تاریخ مردان بزرگی را از این دیار تقدیم جامعه بشری کرده است که آثار و تفکر ایشان باعث مانایی و جاودانگی شده است و هنوز هم خلف صالح ایشان هستند که در رشته های مختلف هنری و فرهنگی باعث افتخار ایران و ایرانیان هستند و  در این رهگذر اساتید خوشنویس اقدامات موثری انجام داده اند که نمایشگاه خوشنویسی«سوگ قلم»  همزمان با دهه دوم محرم به  اهتمام انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور بر پا گردید.

حمیدرضاآتشی گفت: در نمایشگاه خوشنویسی «سوگ قلم» 42 اثر برگزیده  17 نفر از اساتید انجمن خوشنویسان نیشابور به سرپرستی علی دربهشتی در ابعاد  50*35  تا  70* 100 در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه خوشنویسی «سوگ قلم» با محوریت ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و یاران باوفایش برگزار گردید.

آتشی یادآورشد:در این نمایشگاه آثار خوشنویسی در قالب های شکسته  نستعلیق، سیاه مشق، قطعه، چلیپا، کتابت و خط ثلث برگرفته از  آیات کلام وحی، احادیث و روایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و اشعار بزرگان ادب پارسی در سوگ حضرت امام حسین (ع) و یاران ایشان به رشته تحریر در آمده است که  ترصیع و تذهیب این آثار را هنرمندان تذهیب کار نیشابوری عباس همراه ، اعظم حمیدی و مریم دربهشتی انجام داده اند.

  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه خوشنویسی«سوگ قلم» از 15  الی 20مهر 96  هر روز از ساعت 17  الی  19:30بعد از ظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در معرض دید عموم علاقمندان قرار دارد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید