اخبار

توسعه علمی و آکادمیک موسیقی اصیل ایرانی

در پی انتشار عکس و گزارشی در برخی رسانه ها در خصوص دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با خانواده محترم مشهدی که در حمایت از موسیقی سفر کرده بودند، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اعلام می دارد این دیدار در چارچوب برنامه های ملاقات عمومی هفتگی(روزهای دوشنبه) مدیر کل صورت گرفته است و به معنی تایید حرکت این خانواده نیست.

لازم به ذکر است:

1- ملاقات های عمومی در راستای تکریم ارباب رجوع  به صورت معمول روزهای دوشنبه هر هفته در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام می گیرد، در روزهای ملاقات عمومی کلیه اصحاب فرهنگ و هنر و سایر متقاضیان می توانند با مدیر کل ملاقات داشته و منعی برای حضور مردم در این ملاقات ها وجود ندارد.

2- در این دیدار مدیر کل با استماع نظرات خانواده مشهدی، ضمن تبیین جایگاه و وضعیت کنونی موسیقی خراسان، ایشان را به شرکت در برنامه های فاخر و رسمی موسیقی که به صورت مستمر در سراسر استان در حال اجرا است توصیه نمود.

3- در طول سالهای اخیر جریان موسیقی فاخر، مقامی و سنتی اصیل خراسانی در بسترهای مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی در سطح استان توسعه قابل ذکری داشته است از جمله می توان به برگزاری همایش ملی خنیاگران جام ، بخشی های شمال خراسان و کارگاه های پژوهشی و آموزشی متعدد در سال های در سطح استان اشاره کرد.

4- در راستای توسعه علمی و آکادمیک موسیقی اصیل ایرانی بیش از 50 آموزشگاه موسیقی در حال حاضر استان فعالیت می کنند.

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید