اخبار

آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار شد
آیین اختتامیه نهمین جشنواره فیلم فجر مشهد شامگاه دیشب در تالار سینمایی شهید سید ابراهیم اصغرزاده برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم جشنواره فیلم امسال در مشهد را در مقایسه با سال های گذشته به لحاظ تنوع و مدیریت مطلوب تر توصیف کرد.

سید جواد جعفری ساخت فیلم با موضوع دفاع مقدس و شهدا و پرداختن به موضوعات فرهنگی و سیاسی در قالب فیلم را از ویژگی های جشنواره امسال در کشور عنوان و افزود :منتشر شدن عطر و بوی شهدا در جامعه و ایجاد فضایی بسیار خوب در مشهد به وسیله فیلم هایی مانند "شورشیرین" که زندگی شهید محمود کاوه را به تصویر کشیده بود را از ویژگی های این جشنواره دانست .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اذعان داشت: استقبال بی نظیر مردم مشهد از فیلم ها و تجلیل از سعید سهیلی هنرمند  برجسته و آشنای خراسانی از دیگر ویژگی های جشنواره نهم است که آن را از جشنواره های سال های گذشته متمایز می نماید.

استاندار خراسان رضوی نیز در آیین اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: هر موضوعی که هنرمندانه به تصویر کشیده شود در اذهان می ماند و در قلبها حک می شود که فیلم یکی از این ابزارهاست.

محمود صلاحی با بیان این که اگر تولید فیلم متعهدانه و هنرمندانه باشد جاودان خواهد شد، افزود: این گونه محصول علاوه بر این که پیام را خوب به مخاطب منتقل می کند ابزاری مطلوب برای انتقال مفاهیم به نسل بعد نیز خواهد بود.

وی گفت: در فضای نابرابر رسانه ای که دنیای غرب بیشترین مبالغ را صرف از بین بردن ارزش های انسانی، اخلاقی و دینی می کند، سینماگران و هنرمندان متعهد می توانند این توطئه ها را خنثی کنند.

صلاحی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در گرو خون شهیدان است و کم ترین وظیفه هنرمندان عرصه سینما در مقابل آنان، تولید آثار فاخر و ماندگار و ساخت زندگی نامه شهدا در قالب فیلم است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که شهدا نیاز به این کار ندارند، خاطر نشان کرد: این اقدام باید با هدف فرا گرفتن درس زندگی از اخلاق و منش جوانمردانه آنان انجام شود.

وی خواستار به راه افتادن نهضت تولید فیلم و سریال در کشور شد و گفت: تولید فیلم ایرانی باید به حدی برسد که نیازمند خرید فیلم های خارجی که هیچ پیامی برای ایرانیان ندارد، نباشیم.

جواد شمقدری معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران جشنواره فیلم فجر، نحوه برگزاری آن را در مقایسه با سال های گذشته به لحاظ کمی و کیفی مثبت ارزیابی کرد.

وی گفت: مهمترین رسالت ما در سال جدید احیای مجدد ارزش های دینی، انقلابی، دفاع مقدس و هویت ملی در قالب سینماست.

شمقدری وظیفه نخبگان در کشور به ویژه سینماگران را توجه به حوزه جنگ، دفاع مقدس، ارزش های انقلابی و ملی و ساخت فیلم در این زمینه ها دانست و  تصریح کرد: باید سینمای انقلاب و دفاع مقدس در کشور احیا شود.

جواد اردکانی هنرمند خراسانی و کارگردان برجسته تلویزیون و فیلم "شور شیرین"  به پاسداشت ساخت این فیلم و به تصویر کشیدن زندگی شهید محمود کاوه مورد تقدیر قرار گرفت گفت : برای جشنواره سال آینده پروژه ساخت فیلم زندگی "شهید شوشتری" را در دست داریم .

 گفتنی است در جشنواره فیلم فجر امسال در مشهد 21 فیلم بخش مسابقه جشنواره اکران شد و بیش از 35 هزار نفر از این فیلم ها دیدن کردند. در این مراسم از کتاب کانون عکس جشنواره رونمایی و از هنرمندان خراسانی، عوامل ساخت فیلم "شور شیرین" و نیز مادر شهید محمود کاوه تجلیل شد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید