اخبار

استاندار خراسان‌رضوی:باید بتوانیم تمام هنرمندی ملت انقلابی ایران را در قاب تصویر نشان دهیم

استاندار خراسان‌رضوی:باید بتوانیم تمام هنرمندی ملت انقلابی ایران را در قاب تصویر نشان دهیم
استاندار خراسان رضوی گفت:اکنون دشمنان، سابقه انقلاب اسلامی ایران را می‌دانند و به همین دلیل جرأت تجاوز به این خاک را ندارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،  دکتر محمود صلاحی در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با اشاره به اکران فیلم سینمایی شور شیرین در ارتباط با زندگی سردار شهید محمود کاوه افزود: جز ساخت فیلم در زمان کنونی چه چیزی بیانگر دلاور مردی‌های یک رزمنده جوان 22 ساله در دوران دفاع مقدس و منطقه کردستان است.

صلاحی با اشاره به اینکه شهیدان نیازی به ساخت آثار برای بیان خاطرات خود ندارند، اظهار داشت: این ما هستیم که نیازمند مرور خاطرات و دلاورمردی‌های آنان برای انتقال به نسل‌های آینده هستیم.

وی تأکید کرد: وی با بیان اینکه سینما حرکت شتابنده‌ای را آغاز کرده است، افزود: اما هنوز به نقطه مطلوب خود نرسیده است، ولی امیدواریم زمانی فرا رسد که بتوانیم تمام هنرمندی ملت انقلابی ایران را در قاب تصویر نشان دهیم.

استاندار خراسان‌رضوی تصریح کرد: باید به زمانی برسیم و به اندازه‌ای فیلم و سریال تولید کنیم که بتوانیم آن را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم و نهضت تولید فیلم و سریال را در کشور به راه بیاندازیم.

صلاحی با اشاره به بودجه 100 میلیون تومانی اداره‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان‌رضوی برای تهیه و ساخت سریال زندگی سردار شهید شوشتری گفت: امیدواریم با این بودجه چراغ ساخت سریال 26 قسمتی شهید شوشتری روشن شود.

محمود صلاحی اظهار داشت: هر موضوعی که به وسیله هنر سمعی و بصری به تصویر کشیده شود در اذهان می‌ماند و اگر هنرمندان توسط هنر هفتم و تولید سریال بتوانند هنرمندانه و متعهدانه پیام خود را منتقل کنند، ارزش‌ها نیز به نسل آینده منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و در فضای نابرابر رسانه‌ای دنیا بیشترین هزینه‌ها صرف فیلم‌های دروغین برای از بین‌ بردن ارزش‌های انسانی و بشری می‌شود، افزود: تنها امری که می‌تواند با این هجمه جنگ نرم مقابله کند، تنها هنر و هنرمند متعهد است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید