اخبار

شمقدری: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر وامدار خراسانی‌ها بود

شمقدری: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر وامدار خراسانی‌ها بود
معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تهران به نوعی وامدار هنرمندان خراسانی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،  جواد شمقدری در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلم فجر مشهد که با حضور دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، استاندار خراسان‌رضوی و جمعی از هنرمندان و کارگردانان سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در تالار سینمایی شهید ابراهیم اصغرزاده مشهد برگزار شد، اظهار داشت: اگر جشنواره امسال به خوبی برگزار شد، می‌توان گفت حاصل تلاش جمعی از هنرمندان خراسانی همانند دبیر جشنواره، مجری مراسم افتتاحیه و اختتامیه، برگزار کننده کنفرانس هالیوودیسم و ... بود.

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مسلمان شدن دو مهمان خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال جاری نشانگر این است که فرهنگ انقلاب و ملت ایران جاذبه‌ای دارد که می‌تواند قلوب را به سمت خود جذب کند و حیف است اگر این فرهنگ در قالب هنر و سینما دیده نشود.

رئیس سازمان سینمایی تأکید کرد: از سال جدید سینمای ایران بنا داریم، سینمای ایران و فیلم‌ساز ایرانی بیشتر به هویت انقلاب اسلامی خود بازگردد.

وی با بیان اینکه دشمن هویت ما را نشانه گرفته است، افزود: این وظیفه نخبگان فرهنگی است که به سینمای ایران کمک کنند تا آثاری تهیه و تولید شود که سبب سربلندی ایران اسلامی و بیانگر هویت واقعی ایران در جهان شود.

شمقدری به سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اشاره کرد و افزود: در جشنواره امسال، سینمای دفاع مقدس پس از 14 سال صاحب هفت فیلم سینمایی شاخص و برتر بود.

شمقدری اظهار داشت: ساخت فیلم شور شیرین در ارتباط با زندگی سردار رشید اسلام، شهید محمود کاوه به همت جواد اردکانی دِینی بود که بر دوش هنرمندان خراسانی قرار داشت و به سرانجام رسید.

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امیدواریم از سال آینده و با ورود سازمان سینمایی شاهد دوره جدیدی باشیم که سینماگران ایرانی بتوانند سبب تحولات جدی در اذهان مخاطبان شوند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید