اخبار

برگزاری نمایشگاه «کلک مسیحا» آثار خوشنویسان قرن ۱۰ تا ۱۴ در مشهد

برگزاری نمایشگاه «کلک مسیحا» آثار خوشنویسان قرن ۱۰ تا ۱۴ در مشهد
مسئول نگارخانه رضوان از برگزاری نمایشگاه «کلک مسیحا» آثار خوشنویسان قرن ۱۰ تا ۱۴ در مشهد خبر داد و افزود: این نمایشگاه در تاریخ ۵ شهریورماه افتتاح خواهد شد و تا ۹ شهریورماه ادامه دارد.

محمد ظریف‌صدر، مسئول نگارخانه رضوان، از برگزاری نمایشگاه «کلک مسیحا» خبر داد و افزود: این نمایشگاه مجموعه آثار خصوصی استاد احمد پیله‌چی قزوینی، آثار خوشنویسان بزرگ ایران از قرن ۱۰ تا ۱۴ است که در نگارخانه رضوان به نمایش در می‌آید.

وی ادامه داد: در کنار برگزاری این نمایشگاه، ۴۰ اثر خوشنویسی، آثار خوشنویسان بزرگی همچون میرزا غلامحسین اصفهانی و میرحسین ترک و میرزا کاظم از خوشنویسان دوره مطرح قاجار، در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

ظریف‌صدر افزود: در این نمایشگاه نشست تخصصی برگزار خواهد شد که در آن دو سخنرانی خواهیم داشت که یکی از آنها را استاد احمد پیله‌چی قزوینی در خصوص خط، پایه و اساس خوشنویسی با نگاهی ویژه به سیاه مشق و استاد حسین صالحی از اساتید انجمن خوشنویسیان مشهد در خصوص رمز ماندگاری آثار قدما سخنرانی خواهند کرد.

وی یادآور شد: نمایشگاه «کلک مسیحا» از ۵ شهریورماه ساعت ۱۸ افتتاح خواهد شد و تا ۹ شهریورماه ادامه دارد، علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و بعدازظهر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه رضوان از این آثار بازدید کنند.

۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید