اخبار

برپایی نمایشگاه خوشنویسی «کرامت» در نیشابور

برپایی نمایشگاه خوشنویسی «کرامت» در نیشابور
نمایشگاه خوشنویسی «کرامت» برگزیده آثار جمعی از هنرمندان انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد.
معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: نیشابور مهد تمدن و فرهنگ و هنر است که در طول تاریخ مردان بزرگی را از این دیار تقدیم جامعه بشری کرده است که آثار و تفکر ایشان باعث مانایی و جاودانگی شده است و هنوز هم خلف صالح ایشان هستند که در رشته های مختلف هنری و فرهنگی باعث افتخار ایران و ایرانیان هستند و  در این رهگذر هنرمندان خوشنویس اقدامات موثری انجام داده اند که نمایشگاه خوشنویسی«کرامت »  همزمان با میلاد باسعادت حضرت امام رضا(ع)به  اهتمام انجمن خوشنویسان شعبه نیشابور بر پا گردید. 
خلیل اله عراقی گفت: در نمایشگاه خوشنویسی «کرامت» 40 اثر برگزیده  20 نفر از اساتید انجمن خوشنویسان نیشابور  به سرپرستی علی دربهشتی در ابعاد  50*35  تا  70* 100 در معرض دید عموم قرار گرفته است. 
وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه آثار خوشنویسی نستعلیق در قالب های سیاه مشق، قطعه، چلیپا، کتابت و خط ثلث برگرفته از  آیات کلام وحی، احادیث و روایات اهل بیت عصمت وطهارت (ع) و اشعار بزرگان ادب پارسی به رشته تحریر در آمده است که تذهیب این آثار را هنرمند تذهیب کاران نیشابوری عباس همراه و اعظم حمیدی انجام داده اند. 
معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه خوشنویسی«کرامت» از 14  الی 19 مرداد96   هر روز از ساعت 17  الی  20 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در معرض دید عموم علاقمندان قرار دارد. 
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید