اخبار

مدیر کل هنرهای تجسمی: دولت از توسعه نگارخانه ها در شهرستان ها حمایت می کند

مدیر کل هنرهای تجسمی: دولت از توسعه نگارخانه ها در شهرستان ها حمایت می کند
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید از توسعه نگارخانه ها در شهرستان های مختلف کشور بطور ویژه حمایت می کند.

مجید ملانوروزی در مراسم نمایشگاه خورشید ولایت در مشهد افزود: دولت در حوزه هنرهای تجسمی نقش سیاست گذاری و حمایت های کلی را دارد و شرایط مناسبی را برای توسعه زیرساختها فراهم می کند.

وی حضور بخش خصوصی را نیز برای توسعه زیرساختها در حوزه نگارخانه ها ضروری توصیف و بیان کرد: دولت امکانات و تهسلات مناسبی را در اختیار فعالان ساخت نگارخانه در سراسر کشور قرار می دهد.

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت به هیچوجه در حوزه سلیقه و زیباشناسی دخالت نمی کند بلکه تلاش دارد شرایط بهتری برای هنرمندان هنرهای تجسمی فراهم شود.

وی به فعالیت 400 نگارخانه در سطح کشور اشاره و بیان کرد: نگارخانه های بخش خصوصی ارتباط مناسبی با مخاطبان ایجاد کرده اند تا بتوانند علاوه بر نمایش آثار هنرمندان زمینه فروش آنها را نیز فراهم نمایند.

او همچنین گفت: خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه منور رضوی، کتابخانه و موزه آستان قدس دارای ظرفیتهای بسیار ارزشمندی در حوزه هنرهای تجسمی است. هنرمندان این استان در سطح کشور سرآمد هستند.

وی افزود: برگزاری چنین نمایشگاههایی می تواند زمینه بسیار مناسبی برای فعالیتهای هنری فراهم کند تا مردم بیش از پیش با فعالیتهای هنرمندان آشنا شوند.

نخستین نمایشگاه برگزیده آثار ادوار گذشته جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با عنوان 'خورشید ولایت' طی مراسمی در مشهد گشایش یافت. در این چارچوب 50 اثر برگزیده ادوار گذشته جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در محل 'نگارخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام' به نمایش درآمده است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید