اخبار

جشنواره تئاتر رضوی، در پیشرفت تئاتر خراسان مؤثر بوده است

جشنواره تئاتر رضوی، در پیشرفت تئاتر خراسان مؤثر بوده است
سرپرست اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: جشنواره تئاتر رضوی، خراسان شمالی را به بهترین شکل در کشور معرفی کرده و در پیشرفت تئاتر این استان مؤثر بوده است.

سید حجت طباطبایی در حاشیه حضور در دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی، بابیان اینکه جشنواره تئاتر رضوی، تبدیل به شناسنامه تئاتر بجنورد شده است، افزود: نظم حاکم بر روند اجرای جشنواره ازجمله نقاط شاخص و مشهود در این دوره بود.

طباطبایی تأکید کرد: آثاری که در جشنواره تئاتر رضوی ارائه می‌شود باید از سطحِ موضوع عبور کرده و عمق مفاهیم و جان‌مایه آموزه‌های رضوی را در محتوای خود بگنجاند.

وی بابیان اینکه صرفاً اشارات مستقیم به موضوع در نمایش برای مخاطب کافی نیست، عنوان کرد: مهم‌ترین وظیفه جشنواره تئاتر رضوی، ترویج آموزه‌های رضوی و فرهنگ‌سازی آن است.

این بازیگر و کارگردان تئاتر از تئاتر به‌عنوان یک ابزار فرهنگی یادکرد که به سبب ارتباط زنده و مستقیم با مخاطب از تأثیرگذاری ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: درک مضامین و آموزه‌های رضوی در تهیه نمایشنامه، محتوا و اجرای موفق در این زمینه لازم است.

رئیس اداره هنرهای نمایشی خراسان رضوی بابیان اینکه اجرای عمومی آثار جشنواره رضوی، سبب موفقیتِ این جشنواره می‌شود، گفت: زمانی یک کارنمایشی با موفقیت روبرو می‌شود که هنرمندان تئاتر نه‌فقط برای جشنواره، بلکه برای مردم آثار خود را تولید کنند.

طباطبایی رمز موفقیت در تئاتر را شناخت هنرمندان از خواسته‌ها و مطالبات مردمی دانست و اظهار کرد: ارتباط و تعامل تنگاتنگ کارشناسان تئاتر استان‌های کشور می‌تواند زمینه‌ای برای تبادل تجربیات و درنتیجه تولید آثار فاخر باشد.

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی از هشتم مردادماه جاری در مرکز خراسان شمالی آغاز شده است و فردا یازدهم مردادماه با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید