اخبار

معاون هنری و سینمایی ارشاد خراسان رضوی: جشنواره تئاتر رضوی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است

معاون هنری و سینمایی ارشاد خراسان رضوی: جشنواره تئاتر رضوی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر رضوی هرسال بهتر از سال گذشته برگزار می‌شود، گفت: استمرار جشنواره سراسری تئاتر رضوی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

افشین تحفه گر در حاشیه حضور در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بجنورد اظهار کرد: حضور گروه‌های نمایشی جدید در ادوار مختلف جشنواره تئاتر رضوی باعث افزایش سطح کیفی این جشنواره شده است.

تحفه گر تصریح کرد: حضور گروه‌های جدید نمایشی در این جشنواره، فرصتی برای کشف استعداد و توانمندی هنرمندانی است که از سراسر کشور در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به افق جشنواره تئاتر رضوی، گفت: این جشنواره به یک مطالبه عمومی تبدیل شده چراکه با اتفاقاتی که در این جشنواره رخ‌داده و برگزاری مطلوب آن‌که هرسال نسبت به سال گذشته باکیفیت بالاتری برگزار می‌شود، این مطالبه را به وجود آورده است.

وی بابیان اینکه دوره‌های نخست جشنواره تئاتر رضوی در سطح کیفی بالایی برگزار نمی‌شد، اظهار کرد: در دوازدهمین دوره این جشنواره از نوع پذیرش آثار می‌توان استنباط کرد که جشنواره، طی هفت دوره برگزاری در خراسان شمالی با رشد کیفی خوبی مواجه شده است.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به حضور دو نمایش«زندگی؛ شاید همین حالا» و «کوکوی کبوتران حرم» از این استان در دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی، اظهار کرد: سال گذشته کارهای خوبی گروه‌های نمایش استان برنامه‌ریزی کردند که به اجرای عموم نیز رسیده است.

تحفه گر تصریح کرد: دو نمایشی که از خراسان رضوی به جشنواره تئاتر رضوی راه پیداکرده است، از کارهای شاخص کارگردانان مشهدی هستند و ازآنجایی‌که بهترین‌ها در این جشنواره حضور دارند، رقابت سنگینی را در این دوره از جشنواره شاهد هستیم.

وی جشنواره تئاتر رضوی را حاوی تأثیرات فرهنگی بسیار عمیق و مضامینی در حوزه سیره امام و مهربانی و کرامت امام رضا(ع) دانست که باید در زندگی امروز آدمی، جاری و ساری باشد.

وی گفت: هر جشنواره‌ای به سهم خود، فرصت خوبی برای کشف استعدادهای جدید فراهم می‌کند و جشنواره تئاتر رضوی نیز موجی در این راستا ایجاد کرده است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید