اخبار

برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد بسیار عالی بوده است

برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد بسیار عالی بوده است
مسوول کمیته نقد و بررسی نهمین جشنواره فیلم فجر مشهد واگذاری بخشی از داوری فیلم فجر به مشهد را راهکاری مناسب برای ارتقاء سطح کیفی جشنواره فیلم فجر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، علی مقدسی مستند ساز  ، با تاکید بر این که نباید تمام برنامه های سینمای کشور متمرکز در تهران باشد، گفت: تمام مردم ایران دوستدار سینما هستند و این شور وشعف جشنواره فیلم فجر باید در تمام استان های کشور نمایان باشد خوشبختانه در راستای این هدف خراسان رضوی و مشهد سهم بسزا و قابلیت عظیمی در برگزاری این جشنواره دارد و تعداد آثار بیشتری به این جشنواره ارسال می نماید.

وی با ارزیابی جشنواره فیلم فجر مشهد در این نه سال، تصریح کرد: مشهد به کمک مسوولان و اطلاع رسانی دقیق در این نه سال بسیار عالی کار کرده و نیز این جشنواره  روبه رشد بوده است.

مقدسی واگذاری بخشی از داوری فیلم فجر به مشهد را  راهکاری مناسب  برای ارتقاء سطح کیفی جشنواره فیلم فجر دانست و افزود: حس رقابت در جشنواره و جوش و خروش آن و نیز جلسات برگزاری نقد و بررسی با دیدگاه آموزشی که زنده بودن جشنواره را می رساند می تواند در ارتقاء سطح کیفی جشنواره مناسب باشد.

فیلمساز و مستند ساز در ادامه، اطلاع رسانی دقیق، سالن های مناسب برای پخش فیلم و کیفیت نمایش فیلم را از عوامل جذب مخاطبان و علاقه مندان دانست.

وی در خصوص ارزیابی جایگاه سینمای ایران اذعان داشت: سینمای ایران نجیب، دوست داشتنی و منحصر به فرد است و با توجه به فرهنگ غنی کشور، ما در منطقه از کشورهای صاحب سینما هستیم .

مقدسی در پایان با بیان این که سینمای ایران آئینه فرهنگ کشور ما در جهان است یادآورشد : خوشبختانه سینمای ایران از لحاظ محتوا روند روبه رشدی را در پیش گرفته است .


۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید