اخبار

گشایش نمایشگاه «گرافیکاتور» نیشابور

گشایش  نمایشگاه «گرافیکاتور» نیشابور
همزمان با دهه فرخنده کرامت نمایشگاه « گرافیکاتور» آثار هنرمند نیشابوری «حسام پیرایش نیا » در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد.

مسئول نگارخانه کمال الملک  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: هنرمندان  خوش ذوق نیشابوری  تا کنون در زمینه های مختلف هنری توانسته اند با خلق آثار منحصر به فرد گام سبقت را از  دیگر شهرستانها ربوده واینک نمایشگاه « گرافیکاتور»  آثار هنرمند  نیشابوری « حسام پیرایش نیا » همزمان با دهه فرخنده کرامت در محل نگارخانه کمال الملک  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور درمعرض دید عموم قرار گرفته است.

حمید رضا آتشی افزود: نمایشگاه « گرافیکاتور» آثار هنرمند نیشابوری «حسام پیرایش نیا » با 34   اثر در ابعاد 70*50سانتیمتر وتکنیک تلفیقی از کاریکاتور با هنرهای گرافیک،کلاژ،تایپوگرافی و پیکتوگرام می باشد که در معرض دید عموم قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه گرافیکاتور  با سبک طنزسیاه ژورنالی و معناگرا و با محوریت ضد جنگ و توسعه صلح جهانی در معرض دید عموم علاقه مندان قرا گرفته است. 

آتشی یاد آورشد: این دومین نمایشگاه انفرادی  هنرمند نیشابوری«حسام پیرایش نیا» کارشناس معماری و مرمت اشیائ باستانی و تاریخی از دانشگاه زاهدان است که وی دارای 5 سال کار در زمینه هنر نقاشی و دارای مقام های هنری در جشنواره ها می باشد.

این مقام مسئول به هدف از این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: کاریکاتور نقش ابزاری مفید، موثر و قدرتمند در انتقال پیامی مستقیم،رسا و شفاف به بیننده داردکه این امر بصورت نمادگرایی مرسوم بین المللی درهنرگرافیک یاپیکتوگرام و الحاق عناصرمنقوش برجسته در سبک کلاژ وحتی القای رنگ، بافت و فرم بخشی بظاهر لغات وعبارات در هنرتایپوگرافی محقق می شود و این نمایشگاه با هدف ترویج هنر گرافیک و کاریکاتور در بین جامعه هنری بخصوص جوانان و تشویق این قشر مهم جامعه و نقد و بررسی آثار ایشان برگزار گردیده است.

مسئول نگارخانه کمال الملک  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه «گرافیکاتور»  از7 الی  12مرداد96 هر روز از ساعت 9 الی12صبح و 5 الی 8 عصر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا می باشد و در معرض دید عموم قرار دارد.

۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید