اخبار

برپایی نمایشگاه نقاشی «شاهنامه» در نیشابور

برپایی نمایشگاه نقاشی «شاهنامه» در نیشابور
نمایشگاه گروهی نقاشی «شاهنامه» توسط کودکان هنرمند7 تا 12 سال نیشابوری در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گشایش یافت.

مسئول مجتمع فرهنگی و هنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: نیشابور خاستگاه فرهنگ و هنر است و فعالیت های فرهنگی و هنری طی سال در این شهر تداوم داشته و هنرمندان رشته های مختلف آثار خویش را با سبک ها و موضوعات گوناگون در معرض دید عموم قرار می دهند که نمایشگاه  نقاشی «شاهنامه» آثار کودکان هنرمند نیشابوری همزمان با ماه مبارک رمضان یکی از این  نمایشگاه ها جهت بازدید علاقمندان است.

حمید رضا آتشی گفت: نمایشگاه گروهی نقاشی «شاهنامه» که 27 اثر نقاشی از 10 کودک هنرمند7تا 12 سال نیشابوری در ابعاد 70*50سانتی متر با تکنیک های مداد رنگی ،گواش ،مداد شمعی ،کولاژ ،پاستل و... می باشد.

وی به تکنیک و موضوع این نمایشگاه پرداخت و گفت: این نمایشگاه با سبک  رئالیسم وخلاقیت کودکان کار شده است که زیر نظر مربیگری زهرا اسحاقی آموزش دیده اند وبا  موضوع نبرد رستم وسهراب در شاهنامه  کار شده است.

آتشی هدف از  برپایی این نمایشگاه را آشنایی عموم با سبکهای مختلف در نیشابور و اشاعه آن  در بین هنرمندان دانست و خاطر نشان کرد: ما در پی نقد و بررسی آثار این هنرمند و رواج این نوع تکنیکها و سبکهای نقاشی در سطح شهرستان نیشابوربه خصوص در بین قشر کودک ونوجوان هستیم.

مسئول مجتمع فرهنگی وهنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی گروهی«شاهنامه » از 27 خرداد  الی 1 تیر 96 هر روز از ساعت 9  الی 12 صبح و  17  الی 19 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید