اخبار

فراخوان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی منتشر شد

فراخوان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی منتشر شد
فراخوان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر رضوان، استان خراسان رضوی با هدف، هویت‌بخشی و استقلال جشنواره به عنوان مهم‌ترین رخداد ، تاکید و تمرکز بر اجراهای عمومی و گسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی و... منتشر شد.
معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی کشور و انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی به استناد شیوه نامه برگزاری جشنواره های تئاتر استانهای کشور، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان در سال ۱۳۹۶، را با هدف ارتقا، سطح کیفی آثار و ارتباط موثر تماشاگران با آثار نمایشی برگزار می کند.
این جشنواره با هدف، هویت بخشی و استقلال جشنواره به عنوان مهمترین رخداد تئاتری استان، تاکید و تمرکز بر اجراهای عمومی و گسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی، ساماندهی بیشتر فعالیت های مختلف تئاتر و رصد تولیدات و اجراهای عمومی گروه های تثبیت شده تئاتر، هویت بخشی به گروههای ثبت شده تئاتر استان برگزار می شود.
موضوعات این جشنواره، آزاد و شامل اقتصاد مقاومتی «تولید و اشتغال»، «ایثار و شهادت»، «فرهنگ رضوی»،«پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تقویت مبانی و عوامل فرهنگی در کاهش آن»، «تحکیم بنیان خانواده و آموزش در سنین کودکی»،«مبارزه با مفاسد اخلاقی و بهبود سبک زندگی اسلامی_ ایرانی»، «توجه به مناطق بی‌دفاع شهری و حاشیه‌های شهرها»،«همدلی و نزدیکی اقوام مختلف در استان»،«افزایش نشاط و امید و بالا بردن سرمایه اجتماعی» برگزار خواهد شد.
براساس این گزارش، بخش‌های جشنواره شامل، مسابقه، نمایش‌های صحنه‌ای، میهمان، نمایش‌های خارجی، نمایش‌هایی به انتخاب دبیرخانه جشنواره و بخش جنبی که شامل، نمایش‎نامه‎خوانی و نمایشنامه‌‎نویسی، خیابانی است.
برهمین اساس، آخرین مهلت ارسال آثار و سایر مدارک تا ۳۱ خردادماه است و بازبینی آثار دهه آخر مردادماه انجام خواهد شد و برگزاری جشنواره نیمه دوم شهریورماه برگزار می‌شود.
نشانی دبیرخانه : مشهد مقدس – بوستان ملت – مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) – انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی می باشد.
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید