اخبار

نمایشگاه نقاشی«نگاره ها» در نیشابور گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی«نگاره ها» در نیشابور گشایش یافت
در آستانه دهه مبارک فجرنمایشگاه نقاشی«نگاره ها» آثار بانوی هنرمند نیشابوری « سمیرا مختاری» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گشایش یافت.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، حمید رضا آتشی مسؤول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق افزود: نیشابور خاستگاه فرهنگ و هنر است و فعالیت های فرهنگی و هنری طی سال در این شهر تداوم داشته و هنرمندان رشته های مختلف آثار خویش را با سبک ها و موضوعات گوناگون در معرض دید عموم قرار می دهند که نمایشگاه نقاشی « نگاره ها» یکی از این آثار جهت بازدید علاقمندان می باشد که در آستانه سی وسومین فجر انقلاب اسلامی برپاشده است.

وی عنوان داشت: نمایشگاه نقاشی « نگاره ها» آثار بانوی هنرمند نیشابوری « سمیرا مختاری» است که 25 اثر نقاشی در ابعاد 70* 50   و 70* 100   بصورت رنگ روغن، آبرنگ، کلاژ، ویترای ، کار با قیر و مداد رنگی می باشد.

آتشی به تکنیک و موضوع این نمایشگاه پرداخت و گفت: این نمایشگاه با سبک های کوبیسم و اکسپرسیونیسم کار شده است که دارای موضوعات تذهیب و انتزاعی است.

وی در خصوص سوابق این بانوی هنرمند نیشابور بیان داشت: وی دارای 11 سال سابقه فعالیت در رشته  نقاشی و مجسمه سازی است و در حال حاضر دانش آموخته کارشناسی رشته هنرهای تجسمی شهر زاهدان می باشد.

آتشی هدف از  برپایی این نمایشگاه را پرداختن به سبک های کوبیسم و اکسپرسیونیسم در نیشابور و اشاعه آن  در بین هنرمندان دانست و خاطر نشان کرد: ما در پی نقد و بررسی آثار این هنرمند و رواج این نوع تکنیکها و سبکهای نقاشی در سطح شهرستان نیشابور هستیم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی « نگاره ها » از 8  لغایت 13  بهمن 90 13هر روز از ساعت 9  الی 12 صبح و 16  الی 19 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.

۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید