اخبار

فجر نیشابور با جشنواره موسیقی مقامی آهنگین می شود

فجر نیشابور با جشنواره موسیقی مقامی آهنگین می شود
همزمان با ایام فرخنده سی وسومین فجر انقلاب اسلامی، شهرستان نیشابور با جشنواره موسیقی مقامی برگزارخواهدشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، غلامرضا سلامتی مسوول امور هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق افزود: موسیقی مقامی خراسان جایگاهی بس رفیع و بی نظیر در بین اهالی موسیقی ایران و حتی جهان داراست و مقام ها و نغمه های این موسیقی که در بین نسلهای مختلف تا زمان حال تداوم داشته از یک بالندگی و شکوفایی خاصی برخوردار است که نغمات همراه آن انسان را به اصالت ذاتی خویش سوق می دهد که نشان از مقام والای این موسیقی در بین مردم داردکه امسال  مقارن با هفته وحدت  و میلاد مسعود پیامبر اکرم"ص" و حضرت امام جعفر صادق"ع" وهمزمان با بزرگداشت  دهه مبار ک فجر ، این  جشنواره اجرا می گردد .

 این مقام مسوول یاد آورشد:موسیقی مقامی خراسان دارای آواها والحان خاص در شمال ، مرکز و جنوب خراسان است که اساتید این رشته در باب آوای موسیقی فولکلورمنطقه آن را اجرا می کنند و این جشنواره به اهتمام اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون موسیقی نیشابور برگزار خواهد شد.

وی گفت: هنرمندان موسیقی مقامی نیشابور در بخش تکنوازی وگروه نوازی موسیقی مقامی در مقامهای مختلف خراسان قطعات زیبایی را در نعت خوانی ومنقبت خوانی اهل بیت"ع" اجرا  خواهند کرد.

سلامتی خاطر نشان کرد : این جشنواره 19 بهمن 1390ساعت 6 بعدازظهر در محل تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد : دبیری جشنواره را هنرمند صاحب نام موسیقی مجتبی روزبه عهده دار می باشد که در این جشنواره اساتید مجتبی قیطاقی، رضا شاکری ومحمد رضا رضا دوست آثار را مورد داوری قرار خواهند داد و به برگزیدگان جوایز نفیس و ارزنده ای در مراسم تقدیم خواهد شد.

۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید