اخبار

دشت گلی:خراسان رضوی وضعیت مطلوبی در تئاتر کشور دارد

دشت گلی:خراسان رضوی وضعیت مطلوبی در تئاتر کشور دارد
سرپرست مرکز هنرهای نمایشی کشور وضعیت تئاتر استان خراسان رضوی را مطلوب ارزیابی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،محمد دشت گلی سابقه دیرینه تئاتر و وجود هنرمندان پیشکسوت  در این استان  را از پایه های مستحکم  هنرهای نمایشی خراسان رضوی دانست و ادامه داد: حضور هرساله خراسان رضوی با گروه های نمایشی توانمند  در جشنواره تئاتر فجر  گویای مطلوبیت وضعیت تئاتر در این استان است.

وی با اشاره به این که بزرگ‌ترین ویژگی هنر تئاتر فرم ارتباط آن با مخاطب است اظهار داشت : هنرمندی که اثری هنری عرضه می‌کند باید با شناخت از مخاطب، توانایی برقراری ارتباط را با او به وجود آورد.

دشت گلی گفت:زمانی مخاطب برای دیدن یک اثر می آید که بتواند با آن ارتباط برقرار کند و این ارتباط زمانی برقرار می شود که هم نویسنده و هم کارگردان دغدغه های جامعه را به درستی بشناسند و با شکل کار هم بتوانند مخاطب را راضی نگه دارند.

سرپرست مرکز هنرهای نمایشی کشور موضوع مخاطب‌شناسی را در هنر نمایش مهم و موثر توصیف کرد و ابراز داشت: در هنر تئاتر و نمایش به دلیل آنکه هنرمند ارتباط تنگاتنگ و گسترده با مخاطبان دارد باید تلاش کند در سوژه‌ای ناب هنر اصلی خود را منتقل کند.

وی استمرار تئاتر و هنرهای نمایشی را منوط به جذب مخاطب اعلام کرد و یادآورشد : در تئاتر سرمایه گذاری ، زحمت ، تلاش و وقت بیشتری صرف می شود و این نباید بدون برنامه ریزی و هدف  در راستای جذب مخاطب پیگیری شود .

دشت گلی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت اجراهای عمومی تئاتر افزود : ما در تمام شهرستان‌ها و استان‌ها بحث اجرای عمومی را تقویت می‌کنیم به طوری که معتقدیم تئاتر شهرستان‌ها با ویژگی‌های بومی منطقه‌ای باید تجلی واقعی پیدا کند.

سرپرست مرکز هنرهای نمایشی کشورتصریح کرد : حیات اجتماعی تئاتر زمانی می تواند ادامه داشته باشد که اجرای عمومی  شکل بگیرد .

وی در پایان گفت : باید هنر تئاتر ما را به هم نزدیک کرده و دوستی‌ها را تقویت کند تا بتوانیم هنرمندی مردم را بیشتر در حمایت از هنرمندان شاهد و ناظر باشیم.

۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید