اخبار

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: در بخش سینما در نوروز با استقبال خوبی روبرو هستیم

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: در بخش سینما در نوروز با استقبال خوبی روبرو هستیم
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: : ٨ میلیون نفر زائر و مسافر در ایام نوروز داریم و نزدیک ١٠ درصد جمعیت کشور به مشهد می‌آیند و باید از فرصت نوروز استفاده کنیم و آثار فرهنگی و هنری خودمان را برای استفاده فراهم کنیم.
افشین تحفه گر بیان کرد: برای تئاتر خیابانی نیز برنامه ریزی کرده‌ایم و در ایام نوروز با شهرداری نیز در این حوزه هماهنگ هستیم، در بخش هنر وتولیدات هنری نیز مباحثی داریم و امیدواریم بتوانیم در سال آینده شورای هماهنگی فعالیت‌های هنری را تشکیل دهیم و این نیازمند مساعدت استاندار است.
تحفه‌گر با اشاره به اینکه فعالیت‌های هنری در ارگان‌ها فاقد ساماندهی است، تصریح کرد: علاقه مند هستیم از مزایای تشکیل این شورا استفاده کنیم زیرا در حوزه سیاستگذاری برای وحدت رویه بهتر می‌توانیم عمل کنیم و از سوی دیگر در هدایت منابع مالی و سرمایه انسانی نیز بهتر می‌توانیم عمل کنیم.
وی گفت: ٨ میلیون نفر زائر و مسافر در ایام نوروز داریم و نزدیک ١٠ درصد جمعیت کشور به مشهد می‌آیند و باید از فرصت نوروز استفاده کنیم و آثار فرهنگی و هنری خودمان را برای استفاده فراهم کنیم.
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان‌رضوی بیان کرد: در بخش سینما در نوروز با استقبال خوبی روبرو هستیم و اگر این اتفاق در حوزه تئاتر نیز بیفتد خوب است.
وی ادامه داد:شورای سیاستگذاری تئاتر استان نیز به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند و بخشی از خلاءهای این حوزه را برطرف می‌کند، نزدیک به ٤٠ سالن اجرا در مشهد داریم و این ٤٠ سالن می‌تواند پویا و فعال باشد.
افشین تحفه گر گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در مشهد استفاده کنیم، کانون تعزیه نیز تشکیل شده است تا از این ظرفیت نیز بتوانیم استفاده کنیم.
وی بیان کرد: ٥ مجتمع تجاری و برج تجاری مشهد با ما در تعامل هستند تا سالن سینمایی داشته باشند و ازبرخی از اینها خواسته‌ایم سالنی را نیز برای تئاتر اختصاص دهند و تقاضا داریم سرمایه گذارانی نیز برای حوزه سالن تئاتر و ساخت آنها ورود کنند.
۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۷:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید