اخبار

برپایی نمایشگاه «آبنوس4» در نیشابور

برپایی نمایشگاه «آبنوس4» در نیشابور
نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس4 » آثار بانوی هنرمند نیشابوری بهناز مراتی در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برپا شد.

مسئول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: ساخت زیورآلات از مجموعه مشاغل رشته صنایع دستی و هنر است که وظایف انتخاب و تهیه سنگ های نیمه قیمتی، طراحی، شناخت قطعات و ابزار و اتصا ل آنها به یکدیگر با توجه به طراحی متناسب در اشکال و طرحهای متفاوت، چیدمان های متفاوت را بر عهده دارد و با مشاغل طلا و جواهر سازی ، ملیله سازی نقره در ارتباط می باشدکه در این رهگذر نمایشگاه «آبنوس4»  درمعرض دید عموم قرار گرفته است.

حمید رضا آتشی افزود: نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس 4» که مجموعه آثار بانوی هنرمند نیشابوری بهنازمراتی است در آن  بیش از یک  هزار قطعه زیور آلا ت دست ساز چوبی ونگینی در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.

وی به هدف از برگزاری این نمایشگاه اشاره و خاطر نشان کرد : این نمایشگاه با هدف معرفی این هنر سنتی ایرانی به مردم فرهنگ وهنر دوست نیشابور ودانشجویان، دانش آموزان به خصوص بانوان و نقد و بررسی این آثار صورت گرفته است.

مسئول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد : نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس4» از 21 الی 26 اسفند 95 از ساعت 9 الی 12 صبح و 16 الی 19بعدازظهر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید