اخبار

بازگشایی سینما هنر و تجربه در نیشابور

بازگشایی سینما هنر و تجربه در نیشابور
برای نخستین بار در شرق کشور پس از مشهد سینما هنر و تجربه در پردیس سینما شهرفیروزه نیشابور گشایش می یابد.

رییس انجمن سینمای جوان ادراره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: گروه سینماهای «هنر و تجربه» تلاشی برای نمایش آن دسته از فیلم‌های باارزشی در میان فیلم‌های غیرتجاری است که اکران‌شان می‌تواند جایگاه شایسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعة سینمایی روشن کند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.

مسعود سلیمانی سپهر گفت: در این طرح «فیلم هنری» به اثری سینمایی – در هر قالب زمانی کوتاه و بلند و داستانی و مستند و انیمیشن و… – گفته می‌شود که فرم و محتوای آن تمایلات و حساسیت‌ها و کنجکاوی‌های زیبایی‌شناسانة تماشاگران را برانگیزد و ذوق و سلیقة بصری آنان را ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: «فیلم تجربی» نیز به فیلمی اطلاق می‌شود که شیوه‌های تازه‌ای در بیان و روایت سینمایی در آن تجربه شده باشد که سینمای تجاری و عامه‌پسند به سوی آن نمی‌رود.

 سلیمانی سپهر یادآورشد:البته برخی از فیلم‌های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه‌های هنری و تجربی هستند و به دلیلی امکان این را دارند که جایی در اکران سینمای بدنه پیدا کنند، می‌توانند در چارچوب این طرح نیز به نمایش درآیند.

وی عنوان کرد: فیلم«انتهای زمین» به کارگردانی ابوالفضل صفاری اولین فیلمی است که اکران خواهد شد واین فیلم درخصوص داستان  حجت مرد میان‌سالی است که خانه و زندگی خود را در شمال ایران رها می‌کند و با پای پیاده به سوی جنوب ایران حرکت می‌کند،او تصمیم می‌گیرد تا انتهای دنیا پیاده برود و بمیرد.او بعد از یک سال پیاده‌روی به دریای عمان میرسدو در آنجا ١٧ سال دور از شهر و جامعه زندگی می‌کند. او در این سال‌ها به‌عنوان رابینسون کروزو ایرانی مشهور می‌شود،اما شخصیت‌هایی به او سر می‌زنند و باعث بروز مشکلاتی برایش می‌شوند.

سلیمانی سپهر تاکید کرد: انتهای زمین تاکنون موفق به دریافت جوایزی همچون زردآلو طلائی بهترین فیلم در جشنواره ارمنستان، جایزه بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی کیش، جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، جایزه فیلم منتخب جشنواره بین‌المللی ژنو و جایزه فیلم برگزیده جشنواره بین‌المللی سن پائولو برزیل شده است.

رییس انجمن سینمای جوان ادراره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد:با راه اندازی سینما هنروتجربه در پردیس سینما شهرفیروزه نیشابورهرهفته یک فیلم جدید اکران خواهد شدکه مراسم افتتاحیه پنجشنبه 19 اسفند95 ساعت 17 عصر در سینما شهرفیروزه باحضور هنرمندان وعوامل فیلم صورت خواهد پذیرفت.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید