• اخبار

نقد و بررسی فیلم "شکارچی شنبه" در مشهد

نقد و بررسی فیلم "شکارچی شنبه" در مشهد
نقد و بررسی فیلم "شکارچی شنبه" که در حاشیه همایش آموزشی و فرهنگی تجلی بصیرت در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پرویز شیخ طادی در این جلسه پس از نمایش  فیلم گفت: "شکارچی شنبه" برای ذائقه ایرانی ساخته نشد. همچنین این فیلم به زبان آمریکایی ساخته نشد بلکه آن را به لحن صریح اسراییل ساختیم تا بر سر خودشان شلیک نماییم.

وی اظهار داشت: در این فیلم به هیچ عنوان غلو نکردیم و تمام مراسم‌ها از قبیل طول کشیدن خواندن نماز صبح تا ظهر حقیقت دارد و یا آب دهان انداختن بدترین توهین‌ها در آیین آنان است. آنان علنی می گویند که نژاد برتر هستند و باید نسل دیگر ادیان را کم کنند و از گفتن این هدف ابایی ندارند و چون سرمایه دنیا دست یهودی‌هاست.

کارگردان این فیلم افزود: "شارون" برای تخلیه روستاها و خانه‌ها سه دقیقه فرصت می داد، وقتی دیدم غرب این همه فیلم علیه ایران و اسلام می سازد و 50 تا 60 شبکه فارسی زبان بر سر ماست و اینکه با اسلام به شکل اقتصادی مشکل ندارند بلکه به اعتقادی که به منافع اقتصادی آنان ضربه بزند مقابله می کنند و از اجرای این برنامه‌ها چهار هدف دارند، تصمیم به ساخت این فیلم گرفتم.

شیخ طادی ادامه داد: یکی از تبعات اینگونه برنامه‌ها جلوگیری از سرمایه گذاری خارجی است. فشار سیاسی نیز از دیگر تبعات اینگونه فیلم‌هاست. پخش چنین فیلم‌هایی از ورود تکنولوژی، فکر و روشنفکران به آن کشور جلوگیری می کند و آخرین مشکلی که ایجاد می کند برای هموطنان مقیم در دیگر کشورها است که احساس شرم و خجالت ایجاد می کند.

این کارگردان سینما فیلم "شکارچی شنبه " را جوابی برای فیلم‌هایی نظیر سیصد دانست و افزود: در این فیلم به برنامه ها و اعتقادات صهیونیسم پرداختیم. در ایران باور این است که اسرائیل یک رژیم نظامی است این اطلاعاتی است که ما از رسانه‌های داخلی می فهمیم این در حالی است که اسرائیل یک رژیم ایمانی و حتی فول ایمانی است و خودشان معتقدند که یک حکومت مذهبی، ‌سیاسی و نظامی هستند.

 وی ادامه داد: آنها تورات را عوض کردند مثلا تجارت اعضای بدن را برای خاخام حلال کردند یا بحث سربازی که بعد از دو سال خدمت باید تا 60 سالگی سالی یک ماه خدمت کنند. آنان در مسایل اعتقادی و مذهبی خیلی از مسلمانان مقیدتر هستند.

کارگردان "شکارچی شنبه" با بیان اینکه وارد شدن به منطقه ممنوعه اسراییل مهم بوده است، اظهارداشت: وارد شدن به جایی که ایده و فکر بر علیه اسلام تولید می‌شود، ضروری بود آنان ادای لاییک را در می آورند و بازی سکولار را بازی می کنند در حالی که با سکولار به خاطر عقیده انفرادی مخالف هستند اما سکولار را برای بقیه کشورها نسخه می کنند.

وی صهیونیست را طالبانیزم یهود خواند و گفت: قرار نبود فیلمنامه نوشته شود بعد از 11 سال تحقیقات و پژوهش شخصی نتیجه این شد که فیلمنامه نوشته شود.شخصیتی نظیر هاهان تا مهرماه امسال زنده بود؛ در اعتقادات این رژیم حفره‌های زیادی وجود دارد اما اجازه ورود رسانه به این حوزه را نمی دهند.

شیخ طادی با بیان اینکه بزرگترین مرکز تجارت سکس در تلاویو است، اظهارداشت: در تورات 12 ادبیات متعلق به 12 دوره وجود دارد که می توان یا عادلانه، منصفانه و مستند آشکارسازی کنیم و یا با دروغ و انحراف با قصه دراماتیک وارد شویم.

وی در پایان گفت: برای یک جریان فرهنگی باید همه دستگاه‌ها کار کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۲۲ دی ۱۳۹۰ ۰۹:۲۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500