اخبار

سخنران مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد

سخنران مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد
رییس ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ظهر امروز سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه مشهد را با موضوع مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام ایراد کرد.

 «سیدسعید سرابی» اظهار کرد: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام منتج به رویدادی ملی و بین المللی فرهنگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرصتی برای توسعه دیپلماسی فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود و خروجی آن می تواند نقش مهمی در تحقق بخشی از اهداف برون مرزی نظام در بعد فرهنگی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در وانفسای تهدیدات تروریستی در تمام دنیا، اکنون مشهد «امن ترین و بزرگترین شهر مذهبی جهان» میزبان پایتخت فرهنگی جهان اسلام است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: مهمترین هدف رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام «بازآرایی سیمای ذهنی و معرفی مشهد به جهانیان» با محوریت امام رضا(علیه السلام) است.

وی افزود: ما مترصدیم این رویداد فرهنگی به گونه ای رقم خورد که هم در داخل، مشهد مقدس به عنوان یک پایگاه فرهنگی جهان اسلام در اولویت توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قرار گیرد و هم شرایطی فراهم شود تا پس از تکمیل و توسعه زیرساخت ها، در طی سال های آتی نیز مشهد به عنوان «الگوی شهر اسلامی» به دنیا معرفی شود.

سرابی گفت: فرصت مغتنم انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، وجود مقدس حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) است و همین محور قوی موجب هم‌افزایی قدرت نظام و وحدت و انسجام کلی است

وی افزود: ما نیز در جریان این رویداد همچون همیشه اقتضاعات شهر مقدس مشهد و بایسته های پایتخت فرهنگی جهان اسلام و الزامات و شرایط خاص آن را، همواره مدنظر قرارداده ایم.

رییس ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام تاکید کرد: موضوع مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 یک رسالت مهم در جبهه فرهنگی نظام است و همه کارها در این مسیر، با امید قرب به خداوند و انشاءالله تحقق اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال انجام است.

۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید