اخبار

توسعه زیرساخت های گردشگری به جهانی شدن شهر مشهد کمک کند

توسعه زیرساخت های گردشگری به جهانی شدن شهر مشهد کمک کند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران و دومین کلان شهر مذهبی جهان، ظرفیت های بی پایان و روز افزون جهانی شدن را در همه حوزه های گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی دارد.

«محسن علوی» اظهار کرد: مشهد به واسطه وجود بارگاه منور رضوی مرکز توجه گردشگران مذهبی زیادی قرار گرفته است و هر روز بر ظرفیت ها و پتانسیل های موجود این کلان شهر مذهبی افزوده می‌شود.

وی افزود: حضور میلیونی زائران و گردشگران در طول سال نشان دهنده توجه گردشگران مذهبی به این شهر است، از این رو مایه افتخار ما ایرانیان است که در سال جاری مشهد عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها را نیز از آن خود کرده و امیدواریم توسعه زیرساخت های گردشگری به جهانی شدن شهر مشهد کمک کند.

علوی تصریح کرد: وجود معادن سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در خراسان رضوی به ویژه شهر نیشابور و فیروزه و معادن سنگ هرکاره که متبرک و منصوب به نام امام رضا(ع) است، همه از ظرفیت های بی نظیر شهر مشهد به شمار می رود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان عنوان کرد: هم اکنون که مشهد در آستانه میزبانی پایتخت فرهنگ  اسلامی در سال 2017 قراردارد، ضرورت رسیدگی و پرداختن به زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی و حفظ و احیای کاربردی آثار و بناهای استان خراسان رضوی، بیش از پیش باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: شهر مشهد با توجه به پیشینه پربار تاریخی و آثار کهن به دست آمده در اطراف رودخانه کشف رود که قدمت این شهر را به میلیون ها سال قبل بر می گرداند، وجود آرامگاه فردوسی بزرگترین شاعر حماسه سرای ایران و مناطق ییلاقی و تفرجگاه ها و مراکز تفریحی، می تواند همواره به آمار میلیونی ورود زائران و گردشگران خود اضافه کند.

علوی افزود: با وجود بیش از 50 درصد واحدهای اقامتی در این شهر، نیاز به ایجاد اقامتگاه های ارزان و مناسب تری داریم که همه بتوانند از آن بهره ببرند که ایجاد این واحدها به خوبی خواهد توانست به ماندگاری بیشتر زائر و گردشگر کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان خاطرنشان کرد: رویداد سال 2017 یکی دیگر از فرصت های ارزشمند کلان شهر مشهد است که می تواند همزمان با جهانی شدن در حوزه صنایع دستی و گوهرسنگ ها هر چه بهتر و شایسته تر ارزش های تاریخی، فرهنگی، مذهبی این شهر به جهانیان معرفی کند.

وی با اشاره به علاقه و ارادت وافر مردم کردستان به امام رضا(ع) و شهر مشهد، اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر خط هوایی سنندج مشهد راه‌اندازی شود.

۱ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید