اخبار

علیرضا بدیع: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی می تواند باعث افزایش سرانه مطالعه شود

علیرضا بدیع: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی می تواند باعث افزایش سرانه مطالعه شود
یک شاعر و ترانه سرا گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 2017 می تواند باعث ارتقای سطح فرهنگی، هنری مطالعاتی مردم کشور من شود.

«علیرضا بدیع» با اشاره به انتخاب نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال جاری، اظهار کرد:  در همین راستا می توان از فرصت رویداد مشهد 2017 نیز در جهت افزایش سرانه مطالعه جامعه بهره گرفت.

این گوینده رادیویی با تاکید بر ضرورت سیاستگذاری کلان و ایجاد زیرساخت مناسب و چشم انداز در این خصوص، عنوان کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود که همه ارگان های مربوطه با مطالعه مانند نهاد کتابخانه ها، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری و آستان قدس که بتوانند در این امور دخیل باشند و هر کدام قسمتی از کار را به عهده گیرند.

وی همچنین بر ضرورت پژوهش در رابطه با راهکارهای افزایش سرانه مطالعه در جامعه تاکید و تصریح کرد: به عنوان مثال باید  بررسی شود در افزایش سرانه مطالعه ایستگاه فرهنگی تاثیرگذار است یا نذر فرهنگی یا اینکه چگونه می توان جایگاه مطالعه را در داخل همه خانه ها نهادینه کرد.

بدیع گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 2017 و یا نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 95

باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرد که در جهش سطح فرهنگ جامعه و به ویژه افزایش سرانه مطالعه تاثیرگذار باشد.

این شاعر خراسانی اظهار امیدواری کرد: در صورت انجام مناسب برنامه ها و فرهنگسازی برای افزایش سرانه مطالعه با استفاده از فرصت این رویداد، شاید حتی بتوان ذائقه یک نسل را تغییر داد.

۱ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید